Про динамічний маркетинг, потреби клієнта, побудову ефективної стратегії, особливості власної торговельної марки, а також про Різномаїжжя інформаційному бізнес-порталу PRO Ідеї. Головні новини маркетингу розповіла Ольга Румянцева, директорка з маркетингу мережі супермаркетів VARUS

У чому особливість маркетингу компанії з мережею супермаркетів? 

Особливість у самій сутності ринку ритейлу. Він дуже швидкий та динамічний.

Тож і маркетинг такий самий швидкий, динамічний, багатогранний. 

 

Як бути оригінальними в конкурентній ніші? У чому насамперед ваша перевага? 

Позиціонування мережі VARUS Різномаїжжя щодня.

Ми серйозно замислилися над тим, що споживає наш Клієнт, наскільки різноманітна його кухня та як харчування впливає на інші аспекти його життя.

Почали вивчати це питання. І як результат було розроблено наше нове позиціонування.

Це про цікаву їжу. Це про те, що звичайнісінька гречка стане шедевром, якщо в неї додати кокосове молоко, горіхи й родзинки. Причому це досить просто та швидко зробити.

Тому, відповідаючи на запитання, як бути оригінальним у конкурентному середовищі, скажу так: давати Клієнту унікальні рішення на його запити, допомагати Клієнту.

Це ми робимо за допомогою впровадження позиціонування через конкретні проєкти та комунікацію.

 

Хто входить у вашу маркетингову команду? 

Команда маркетингу VARUS складається з 5 функціональних напрямків:

1. рекламний центр
2.
бренд-центр
3. PR -центр
4. CRM-центр
5. клієнтський сервіс 

Кожен центр має свою команду та керівника. А комплексно маркетингом та всіма його напрямками керую я.

 

Яку головну ідею та цінності заклали в стратегію початково? Що додали з часом?

В основі будь-якої стратегії як головна цінність стоїть Клієнт і його потреби. Виходячи з цього, ми формуємо стратегічне бачення розвитку компанії та розставляємо пріоритети в реалізації тих чи інших стратегічних проєктів.

Що стосується змін чи додавання чогось у стратегію: це повністю корелюється з потребами Клієнтів, які ми на регулярній основі вивчаємо та актуалізуємо (як сам набір потреб, так і їхні важливість/пріоритетність, потенціал).

 

Про що важливо пам’ятати під час створення власної марки? 

Важливо розуміти, що ВТМ це продукт рітейл-бренду. Він обов’язково має бути орієнтований на той чи інший сегмент цільової аудиторії, щоб закрити потребу Клієнта (а зазвичай у мережі кілька ВТМ у різних цінових сегментах), бути високої якості та мати конкурентоспроможну ціну порівняно з брендами-аналогами на полиці.

Тому знову ж таки важливо пам’ятати, для кого ви створюєте ВТМ, яку потребу та в яких категоріях ВТМ задовольнятиме і в чому конкурентна перевага вашого продукту.

На середину 2021-го року частка ВТМ у мережі VARUS становила 11,9%, і ми маємо амбітні плани зростання та розвитку ВТМ.

 

Якими трьома втіленими маркетинговими кейсами ви пишаєтеся?

Майже всі проєкти пов’язані зі впровадженням позиціонування Різномаїжжя щодня.

1. Проєкт із Євгеном Клопотенком

Створення унікальної книги «Борщ і до борщу», у якій зібрано прості та цікаві рецепти найавтентичнішої української страви. Ця книга була створена Євгеном для Клієнтів VARUS. Вона продавалася ексклюзивно в нашій мережі та користувалася попитом.

2. Проєкт «Тижневі рецепти»

Щотижня ми «випускаємо» новий рецепт із топтоваром із акційних пропозицій поточного тижня та пропонуємо Клієнтам спробувати приготувати і таким чином урізноманітнити свій раціон.

Ці рецепти в нас і в торговому залі біля акційного продукту, і на касі, і на сайті, і в розсилках. Тобто використовуємо всі канали комунікації, щоб підсвітити чергову кулінарну ідею та донести її Клієнту.

Ми отримуємо позитивний зворотний зв’язок від Клієнтів, яким вирішуємо життєву проблему, що звучить як «що приготувати на вечерю?» або «що б таке цікаве приготувати?» Наповнюємо Клієнтів кулінарним натхненням.

3. Акція «Супергерої DC»

Хоча ця акція лише стартувала (18.11.2021), її вже люблять наші Клієнти. Всесвіт Супергероїв вже у VARUS і це проявляється скрізь – в офлайн-комунікаціях, в онлайн-комунікаціях. Ви тільки подивіться на цю колекцію супергероїв.

Зізнаюся чесно, я сама щодня під настрій обираю собі супергероя і ставлю на ноут, як мій символ настрою дня. Часто обираю “супервумен”, це надихає все встигнути:)

Над чим працюєте зараз? 

Окрім реалізації маркетингового плану, роботи з конкретними маркетинговими проєктами та планування наступного періоду, ми дуже активно відкриваємо нові супермаркети.

Це безперервний процес.

Тільки за останні 3 місяці ми відкрили 7 супермаркетів різних форматів — від точки площею 2000 кв.м до формату To Go, коли всі питання щодо їжі можна вирішити швиденько: і каву взяти, й обід із собою чи перекус на зараз, і продукти додому на вечерю.

Ще ми розробляємо нові формати. Наприклад «біля дому» VARUS Home.

Допрацьовуємо мобільний додаток, аби він був ще більш зручним, функціональним та сервісним для Клієнта.

Розробляємо нові канали комунікації з нашими Клієнтами. Працюємо з клієнтськими даними, щоб максимально персоналізувати взаємини «Клієнт-VARUS».

І безліч інших задач.

Розмовляла Юлія Андряник.

 

@proidei.com

Таргетологи – чарівники чи казкарі?

♬ Love Tonight – Edit – Shouse

 

 

Послуги PRO Ідеї