За даними GMS, міжнародної платформи з надання месседжингових послуг, у 2019 році Viber посідає перше місце в Україні за популярністю серед користувачів. Він охоплює 96,2% усіх користувачів мобільних додатків в Україні.

Юзабіліті Viber зрозуміла всім, без виключень. Це легкий та безкоштовний спосіб зв’язку, який працює за допомогою інтернету. Користувач встановлює програму на комп’ютер чи додаток на смартфон та може безкоштовно обмінюватися повідомленнями, здійснювати аудіо та відеодзвінки.

Коли ера особистого спілкування у Viber, змінилася новою – бурхливим потоком повідомлень від магазинів, відомих брендів та ресторанів, думки користувачів розділилися. Деякі розсилки проходять схвалення та щоразу відкриваються з інтересом. Інші ж – одразу роздратовано блокуються та забуваються.Що треба знати бізнесу, якщо ви обираєте Viber у якості каналу просування?

 1. Якщо ви маленький бізнес, оптимально завести окремий номер та здійснювати напівприватне спілкування з клієнтами. Створюєте групу – окремий чат. Виставіть всі необхідні параметри: назву, впізнаваний та зрозумілий логотип, опис чату – чітке роз’яснення мети. Назва має бути лаконічною та уточнювати його задачі. Наприклад, назва бутику та уточнення «новинки» – ок. А ось назва «Ikea з Іваном Івановим» – не ок, тому що задовго, ім’я-прізвище менеджера – не дуже важлива інформація для замовників товарів Ікеа.
 2. Після оформлення сторінки чату додайте тестового користувача та перевірте стан чату з іншого пристрою.
 3. Створіть список контактів, кого ви бажаєте додати в чат вашого бізнесу. Оформіть їх в таблицю Excel. Для зручності додайте стовпчики – надіслали запрошення, долучилися до чату, відмова, причина відмови. Ведення такого списку дасть вам змогу контролювати, аналізувати та виправляти помилки в комунікації з клієнтами у цьому каналі просування.
 4. Підготуйте шаблон особистого повідомлення, в якому ви запрошуєте клієнта долучитися до вашого чату. Наприклад, «Привіт. Запрошую в наш закритий чат, де ми будемо публікувати фото нових надходжень. Усім учасникам ми даруємо 5% знижки на замовлення з Viber. З повагою, Оксана, бутик «Fashion Look».
 5. Оформіть сторінку акаунту, з якого ви будете здійснювати особисту розсилку запрошень. Погодьтеся, інтерес прочитати та шанс згадати відправника повідомлення від реальної людини з ім’ям, прізвищем, назвою компанії та портретним чітким фото – завжди вище, аніж в випадках отримання повідомлень від ноунейм персон з коміксом на фото чи, ба більше, – з сірим пустим полем замість аватарки.
 6. Зробіть тестову відправку повідомлення на інший пристрій.
 7. Якщо ви знаєте імена клієнтів або ж якщо є сегмент клієнтів, з ким ви спілкуєтеся френдлі, відредагуйте шаблон повідомлення. Зробіть його менш формальним.

  Пам’ятайте, що Viber має дві версії – для особистого користування та бізнесу. Формат для бізнесу вимагає юридичного оформлення та оплати за здійснення розсилки.
 8. Якщо ваша база ще у фазі зростання, ви можете використовувати чати та повідомлення з «особистого формату», але маєте розуміти відповідальність, що за вашою активністю слідкує велике око. Не видурюйтеся та не робіть підозрілих рухів – не спамте, не лупіть сотні повідомлень за хвилину та не пробуйте робити розсилку одночасно на тисячу контактів. Якщо Viber помітить, що з якогось особистого номеру часто розсилаються повідомлення, їх блокують отримувачі, цей номер можуть заблокувати за підозрою у спам-діяльності.
  Оптимально для Viber та зрозуміліше для клієнтів – концентруватися не на кількості, а на якості.
 9. Після розсилки запрошення, коли клієнт дав згоду на долучення до чату, сміливо додавайте його.
  У якості привітання новим учасникам чату напишіть перше повідомлення з подякою за участь, вкажіть про переваги чату та коротко зафіксуйте правила. Наприклад, обговорення відбуватиметься в чаті, а замовлення надсилати лише в приватних повідомленнях. Створіть опитування (функціонал знаходиться поруч з полем для написання повідомлення) для голосування, яку інформацію користувачам найбільше хотілося отримувати в цьому чаті.
 10. Будьте відповідальним та оперативним модератором. Швидко реагуйте на повідомлення учасників чату. Пишіть чемно та коректно, слідкуйте за правописом. Уникайте емоційних переписок, намагайтеся бути чемними та заспокоювати усі можливі бурхливі обговорення.
 11. Контролюйте базу клієнтів, у випадку відписок – звертайтеся до клієнтів із запитанням в особистому повідомленні, що стало причиною відмови від чату, що потрібно вдосконалити. Запропонуйте клієнту інший зручний для нього канал комунікації – особисті повідомлення-анонси чи стати підписувачем соціальних сторінок компанії, де також будуть публікуватися новини.

Якщо ви середній чи великий бізнес з великою базою клієнтів та маєте на меті здійснювати регулярні інформаційні розсилки, до ваших послуг бізнес-пакет Viber.  

 1. Бізнес-повідомлення відрізняються від особистих. Їх найбільша перевага, це безпека. Користувач отримає перше повідомлення із запитанням від Viber – чи бажаєте він отримувати повідомлення від вашої компанії. Повідомлення від авторизованих компаній мають позначку у вигляді «галочки» зеленого кольору.
 2. Завдяки опції вибору отримувати повідомлення від вас чи ні, у випадку згоди – логічно, розсилки надходять саме тим користувачам, котрі чекають на повідомлення від вас. Це ваша лояльна аудиторія, зацікавлена у вашому продукті чи сервісі. Статистика відкриттів повідомлень та переходів на сайт буде вищою, конверсійність каналу гарантованою.
 3. У бізнес-повідомлення можна вмістити набагато більше інформації: текст, фото, посилання, відео та багато іншого.
 4. Можна робити одночасну розсилку на різні сегменти великої бази клієнтів.
 5. Завдяки зашитим тегам у повідомленнях, ви зможете відслідковувати поведінку користувачів у цьому каналі просування. Якщо у вас налаштована електронна комерція в Google Analytics чи іншій аналітичній системі, ви зможете фіксувати конверсії з Viber – кількість транзакцій та дохід з каналу.
 6. Для ефективних використання усіх можливостей viber-розсилок вам бажано мати менеджера прямих розсилок. Цей фахівець буде готувати базу клієнтів, сегментувати її, створювати текст та креативи, готувати верстку повідомлення, здійснювати запуск розсилки та аналіз її результатів.
 7. Для замовлення бізнес-обслуговування Viber вам потрібно вибрати компанію-контрагента, через яку будете здійснювати співпрацю. Ось повний перелік та контакти цих компаній: перехід.
 8. Висока конверсійність цього каналу пояснюється тим, що Viber за роки побутування на ринку мессенджерів привчив клієнта до миттєвого переходу до повідомлення та переходу на сайт компанії.

Ми маємо багато ідей для просування у Viber, не перемикайте канал.