Понад 10 років тому група друзів зрозуміла, що їм доведеться вирішити одну велику проблему.

Оскільки один з них був далеко і відчував болючу реальність дорогих телефонних рахунків за міжнародні дзвінки, цій групі друзів вдалося перетворити цей біль на ідею – запропонувати безкоштовні дзвінки з мобільного на мобільний через інтернет (VoIP).

2 грудня 2010 року був представлений фіолетовий додаток під назвою Viber.

Під час свого запуску Viber порушив телекомунікаційну сцену, оскільки пропонував простий спосіб для всіх, де б вони не були, мати необмежену кількість безкоштовних дзвінків. Тоді це було буквально неймовірно.

Ще 10 років ніхто не міг подумати, що ця невеличка ідея вільного зв’язку людей призведе до отримання понад 1 трлн хвилин безкоштовних дзвінків, зроблених на Viber за останні 10 років. Це еквівалентно одному телефонному дзвінку тривалістю більше 2 мільйонів років! Досить неймовірно.

Viber швидко перетворився на гіганта обміну повідомленнями – забезпечивши безпечний і надійний простір, де обмінюються трильйони повідомлень. Люди на Viber можуть висловлюватися вільно та повно, знаючи, що те, чим вони діляться, бачать лише ті люди, яких вони обрали.

Роль Viber у наданні свободи слова пов’язана з основною цінністю компанії “Конфіденційність насамперед”. Саме тому додаток має наскрізне шифрування всіх приватних чатів та дзвінків за замовчуванням – з 2016 року.

Частина «за замовчуванням» є ключовою – оскільки це означає, що наскрізне шифрування завжди увімкнено у Viber. Коли ви спілкуєтесь у чаті у Viber, лише ви та люди, які беруть участь у чаті, можете читати повідомлення – навіть інженери компанії не можуть отримати доступ до контенту ваших чатів та дзвінків – і це ніколи не зміниться, обіцяють в компанії.

У 2020 році компанія вдосконалила свою гру в конфіденційність, додавши зникаючі повідомлення у всі чати 1×1. 

Подорож Viber за останні 10 років була б неможливою без часу та зусиль, вкладених понад 800 членами команди Viber.

 

Підбиваючи підсумки за 10 років, Viber хоче говорити про майбутнє

Дивовижні можливості, які ми отримаємо з мережами 5G, і те, що це принесе в наш світ, є лише верхівкою айсберга. Завдяки повсякденному використанню AR, VR та AI у самому Viber – наше фізичне та цифрове життя об’єднаються.

У майбутньому відмінності між двома світами зникнуть, і користувачі очікуватимуть тих самих можливостей виражати емоції та взаємодіяти зі своїми друзями у своєму цифровому житті, як і у своєму фізичному житті.

Однак у найближчому майбутньому, особливо в ці неспокійні часи, є одне важливе питання в нашій галузі, яке нам потрібно вирішити: Як ми можемо забезпечити вільне миттєве спілкування, безпечне та приватне для всіх?

Відповідь проста: сумісність.

Сьогодні програми обміну повідомленнями є закритими мережами, що заважає вам почати чат із людьми, які працюють у різних додатках. Впровадження сумісності в програмах обміну повідомленнями означає, що люди зможуть обмінюватися миттєвими повідомленнями між платформами та конкуруючими програмами обміну повідомленнями.

Уявіть, що ви обрали програму обміну повідомленнями, яка вам подобається, з вашими улюбленими функціями – наприклад, Viber – і зможете надсилати через неї повідомлення людям в інших додатках, таких як WhatsApp, Facebook Messenger, Wechat або Signal. Це має повний сенс, так?

Щоб це сталося, технічному світові потрібно було б відкрити цю ідею – точно так, як це робили телекомунікаційні компанії в минулому, щоб заохотити конкуренцію та краще обслуговувати своїх клієнтів.

Маючи свободу вибору, ви можете вибрати інтерфейс та додаток, які вам подобаються, і вас не змушуватимуть приєднуватися до платформи, якій ви не довіряєте, з точки зору конфіденційності або збору даних, просто щоб ви могли взаємодіяти з ким-небудь в будь-яких інших повідомленнях додаток. 

Це збільшило б свободу користувачів користуватися найкращою платформою для них, це було б чудовим стимулом для збільшення конфіденційності та забезпечило б реальний вибір варіантів для користувачів.

Viber був улюбленим месенджером багато років підряд, і зараз не бажає втрачати любов та відданість своїх користувачів. 

Джерело: Viber

 

Послуги PRO Ідеї

Читати більше: