Приручені Приват24 та Монобанк українці мають тепер новий спосіб відправити грошовий переказ – просто в чаті Viber. Для цього потрібно вибрати опцію Moneytou та перекинути кошти на картку співрозмовника. Здавалося б, все так просто та швидко. Але далі – все досить складно.

Розглянемо новий сервіс грошових переказів Moneytou, від Mastercard та Rakuten Viber в партнерсті з NeoPay і Edenlab.

Шлях користувача 

Найперше – про цю функцію – грошові перекази – треба знати. Далі знайти її за кнопкою GIF+, яку насправді, використовують за призначенням дуже рідко. На нашу думку, для такої важливої функції – логічно було б винести її на лінію головних опції, поруч з тим самим GIF+. 
 
Сам продукт Moneytou – відкривається з лендінгом англійською мовою – що вже означає до мінус 45% користувачів (не володіють англійською на достатньому рівні та не довіряють продукту не рідною мовою). 

  

Далі клієнту потрібно пройти всі кроки реєстрації та підв’язування картки.  Попри те що, цей проект створено Mastercard – можна підв’язати картку будь-якої платіжної системи та банку. 


Джерело зображень: скріншоти профілю користувача в додатку Viber (IOS)

Продукт не надсилає автоматичне повідомлення про переказ в чаті. Це потрібно робити користувачам особисто. 

Тарифи

Максимальний поріг одного переказу – 14 900 грн. З кожного переказу буде утримано комісію:  5 грн +1% від суми переказу. Сервіс також має обмеження по кількості переказів та їх обсягів в день та місяць. 

З меню лендінгу Moneytou можна давати запит перекинути кошти на свою карту своєму співрозмовнику. 

Якщо клієнт бажає здійснити переказ співрозмовнику в Viber, важливо, щоб другий мав картку, оформлену в Україні. 


Безпека

Щодо питань безпеки, Mastercard гарантує повну безпеку даних. Хоча і підтведжує, що для підключення продукту, клієнт має надати право доступу NeoPay та Edenlab  до персональної інформації. 

Для підтвердження переказу відправляється смс з кодом безпеки або пуш-повідомлення банківського онлайн-додатку. Що є мірою безпеки, але й також ще одним додатковим кроком користувача. 

Читати більше про маркетингові технології: 
Ready-Steady-Go: чому гейміфікація в маркетингу рулить

Що це означає? 

1. Загалом продукт цікавий та вартий уваги. По-перше, з точки зору маркетологів. Співпраця Mastercard та Viber (найбільш популярного мессенджеру в Україні) – це шумний інфопривід. 


2. Створення подібних IT-продуктів та їх впровадження в Україні – є гарним знаком розвитку свідомості українців та бізнесу в Україні. 

3. Гарний інфопривід про те, що ми стали аж другою країною, де запрацювали грошові перекази Moneytou у Viber, до нас цей сервіс запустили в Угорщині, після України обіцяють продовжити впровадження в Румунії, Сербії та Болгарії – звучить, але означає дещо інше, ніж перемогу  чи відрив від інших ринків.

Насамперед, географія покриття вказує на факт впровадження цього продукту в країнах, де є можливість тестування в рамках недосконалих правових систем.

Можливо, коли список покриття доповнять правові країни Європи чи Південної Америки,  ми зможемо довіряти розумним смартфонам більше.

А поки – в
ідсутність правової безпеки в країні завжди змушувати нас вдвічі подумати наперед, чи варто надавати свої дані поза кабінетами перевірених онлайн-банків. Читати більше про цю тему: