Візуальна аналітика допоможе встановити, що ховається за образами в соціальних мережах, і ми розповімо вам, чому бренди полюють на це.

Social Media Today розібрав функціонал програмного продукту YouScan, щоб продемонструвати новий цікавий інструмент для сучасних діджитал-маркетологів.

Більшість контенту соцмедіа – візуальний контент, користувачі щодня завантажують понад 3,2 мільярда фотографій. Ці зображення містять безліч інформації про наші споживчі звички, які не завжди розкриваються в підписах.

Visual Insights від YouScan має на меті допомогти брендам швидко та ефективно отримувати розуміння із зображень у соціальних мережах. Visual Insights використовує машинне навчання для аналізу мільйонів образів користувачів та виявлення важливих деталей, таких як логотипи, демографічні дані (вікова група, стать), активність, навколишні предмети, обстановка та багато інших. 

5 способів аналізу візуальних зображень в соцмедіа

 

Давайте розглянемо 5 основних способів, за допомогою яких Visual Insights може розкрити цінну інформацію на створених користувачами зображеннях. 

 

 

 

 

1. Перегляньте ситуації реального споживання та отримайте ідеї щодо нових продуктів

Visual Insights може допомогти вам дізнатися, як реальні споживачі використовують ваш продукт, переглядаючи те, що вони розміщують в Інтернеті. Алгоритм виділяє сцену (налаштування) зображення – наприклад, мода чи вулиця – а також інші об’єкти на зображенні.

 
 
 

Реальні випадки використання можуть надихнути на майбутні ідеї маркетингової кампанії, нові продукти або вдосконалення існуючих продуктів.

Наприклад, під час вивчення візуального контенту від міжнародного роздрібного продавця кави Starbucks, Visual Insights виявляє “прикрашання тортів” серед найпопулярніших видів діяльності бренду.

Starbucks може використовувати цю вже популярну діяльність для створення нових продуктів, таких як набори для прикраси печива з логотипом русалки. 

2. Уточніть портрет покупця та охопіть нову аудиторію

Visual Insights може допомогти вам вдосконалити або створити нові портрети покупця, розрізнивши вікові групи, стать, заняття та види діяльності, зображені на створених користувачами зображеннях. 

Чим частіше категорія серед вашої онлайн-аудиторії, тим більша вона відображатиметься на діаграмі міхурів VI. Ви можете відфільтрувати галерею фотографій користувачів, щоб дізнатись більше про певну демографічну групу: наприклад, проаналізуйте зображення молоді, щоб побачити, які види діяльності популярні у цій віковій групі.

Visual Insights також можна використовувати для пошуку нових цільових аудиторій. Вивчивши деякі популярні дії на фотографіях користувачів Starbucks, ми виявили, що “програмна інженерія” вказана як одна з них: 

Ці ідеї можуть допомогти бренду зв’язатися з новою аудиторією, визнавши любов споживачів до своєї продукції – наприклад, за допомогою рекламної кампанії з нагоди святкування Міжнародного дня програміста.

3. Визначте послів брендів

Візуальний вміст, створений користувачами, може допомогти вам знайти нових послів брендів (амбасадорів) і навіть визначити промоутерів серед ваших співробітників. Цим користувачам не потрібно чітко позначати або згадувати назву бренду у своєму підписі – функція розпізнавання логотипу YouScan може збирати зображення, ідентифікуючи фірмові активи, зображені на них. 

Наш аналіз Starbucks виявив збільшення кількості повідомлень від баристів після тенденції літа 2020 року до “напоїв TikTok” – поза меню з креативними рецептами, які стали популярними на відеоплатформі.

Це спричинило стрибок у показниках залучення Starbucks, оскільки користувачі соціальних мереж ділились своїм досвідом в Інтернеті. 

Тенденція TikTok спонукала багатьох баристів Starbucks створювати контент, пов’язаний з їхньою роботою, все без явного заохочення з боку компанії.

Визначення промоутерів у компанії може допомогти вашому бренду створити ефективний органічний маркетинг, заохочуючи творчі здібності ваших співробітників.

4. Посилюйте місцевий маркетинг завдяки культурним уявленням

Повсюдність візуального контенту в соціальних мережах означає, що якщо ви плануєте розширити свої послуги до нового регіону, культурна інформація про вашу нову цільову аудиторію лише за один клік від Visual Insights. 

Ви можете збирати створені користувачами зображення з потрібного регіону розширення, використовуючи геотеги. Потім ви можете порівняти демографічні показники та ситуації споживання між аудиторіями.

Наприклад, якщо ви є роздрібним продавцем кави, який хоче перейти в нову країну, варто врахувати культурні особливості цього регіону та відповідно скорегувати свою маркетингову стратегію. Регіональний контент користувачів у Росії та США виявив деякі чіткі тенденції: у Росії кавомани беруть каву з вершками й насолоджуються напоями вдома; перебуваючи в Штатах, люди люблять випити напої в дорозі й схиляються до чорної кави.

5. Відстежуйте найцікавіші публікації в соціальних мережах

Вірусні публікації, теги знаменитостей, кризова ситуація або нова візуальна тенденція можуть спричинити сплеск показників залучення, оскільки користувачі соціальних мереж діляться своїм досвідом в Інтернеті. Колись це може бути мінімалістичний образ кавової чашки, інший день – позування в машині з новим Frappuccino.

Графік залучення YouScan дозволяє легко виявити, які сцени, об’єкти, люди чи дії є найцікавішими з точки зору візуальних зображень у соціальних мережах.

Наприклад, при фільтруванні всіх згадувань за статтю авторів виявляється, що візуальний контент, створений жінками, та включаючи водіння, отримав високу зацікавленість, попри відносно невелику кількість згадувань.

Моніторинг такої інформації може спростити планування подальшої діяльності в Інтернеті та створити ще більш привабливий контент. У випадку зі Starbucks вони могли створити кампанію, спрямовану на висвітлення жінок за кермом. 

Резюме

Візуальна аналітика – це нова суть маркетингу, яка розкриває приховані ідеї та допомагає компаніям бачити очима своїх клієнтів.

Окрім згаданих випадків використання, бренди тепер можуть швидко виявляти нові реальні випадки використання та відгуки про товари, вміст, створений користувачами для маркетингових цілей, аналізувати спонсорство в автономному режимі, створювати привабливий вміст та багато іншого. 

Тим часом використання візуальної аналітики не обмежується, оскільки це універсальний інструмент для управління різними завданнями. 

Джерело: SMT

 

Читайте гарячі новини та цікаві статті про тренди, бізнес та маркетинг на нашій сторінці в Facebook і LinkedIn, отримуйте миттєву доставку нових статей в Telegram, підписуйтеся на нашу щотижневу email-розсилку та читайте наш серйозний Instagram та Instagram-журнал коміксів про маркетинг, digital-маркетинг, PR, рекламу, HR та бізнес.

Читати більше: