Кейс ефективного просування персонального бренду лікаря у мережі Instagram. 

Під час пандемії в аудиторії підвищився інтерес до лікарської сфери, що спричинило появу великої кількості відповідного контенту в мережі. На одному боці стоять справжні лікарі, які, в силу своєї професійної діяльності, тільки засвоюють навички правильного ведення Instagram, на іншому ж блогери, які мають сміливість просвічувати аудиторію на різноманітні медичні теми від свого імені.

Таке різноманіття “лікарських блогів” в мережі Instagram спричинило недовіру з боку суспільства, через що реальним лікарям з корисними порадами просуватися стає все тяжче.

Володимир Голокоз, сімейний лікар з понад 37-ма тисячами підписників, розповів PRO Ідеї. Головні новини маркетингу про своє бачення просування в Instagram. 

 

Джерело: instagram.com/vladimir_health

Володимире, розкажіть, як давно Ви в Instagram, і як взагалі виникла ідея просувати свій персональний бренд лікаря в мережі?

Я веду свій блог понад два роки. Спочатку це був не блог лікаря: це був блог людини, яка вирішила привести своє життя та здоров’я до ладу. 

Вже згодом я поєднав свої цілі та бажання людей, які також бажають покращити своє здоров’я та якість життя у цілому. 

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Владимир Голокоз • ЗОЖ • ПП (@vladimir_health)

 

Як Вам вдалося досягти позначки в понад 37 тисяч підписників? Якими методами просування Ви користувалися?

Я використовую 3 види просування: це органіка (шляхом виходу контенту в рекомендації та репости моїх підписників), таргетована реклама та реклама у популярних блогерів.

 

Ви не раз з’являлися у stories Олександра Еллерта — переможця шоу “Холостячка”. Чи допомогло це Вам набрати аудиторію?

Так, це була найкраща моя колаборація. За 1 день на мене підписалося близько 3 тисяч підписників.

 

Чому для свого блогу Ви обрали саме тему корисного харчування? 

Це була тема, яка цікавила особисто мене: я змінював своє життя, тому і тема така. Коли ти несеш людям те, що тебе дійсно хвилює це цікаво аудиторії та залучує її.

 

Чи притримуєтеся Ви чіткого плану з ведення свого Instagram-акаунту? 

Дуже стараюсь, але частіше ні. Ідей багато, дуже багато, але часу не вистачає.

Крім блогу, в мене ще 2 різні роботи, але всі у сфері охорони здоров’я.

 

Які у Вас плани на Ваш Instagram-акаунт? Чи маєте омріяну позначку, чи блогерство – це більше хобі, а вся увага на лікарській діяльності?

Ціль – 1 мільйон послідовників. Це не просто ціль, це кількість людей, яким я зможу донести тему здорового способу життя та харчування.

Планую з часом запровадити ще ряд проєктів у розрізі здорового способу життя та здорового харчування. Блог — це один з них.

 

Як реагують Ваші колеги на блог? Що лікарі думають про розвиток персонального бренду в мережі Instagram?

По-різному. Деякі кажуть, що гарне діло роблю, деякі питають, коли я перестану цим займатись й нарешті займуся ділом. Головне, що я знаю, де я, та куди іду.

Багато колег мають і свої блоги, я, буває, даю їм свої поради та ділюся своїм досвідом.

 

Як визначаєте, що підписники довіряють Вам? 

Головні критерії — це залученість у мій контент та кількість охочих, які бажають, щоб я склав їм раціон.

Також це їхні подяки після схуднення та рекомендації мене іншим, так сказати, — сарафанний маркетинг. 

 

Чи був у Вашу сторону хейт?

Ооо, майже кожного дня! Чим більше підписників, тим більше хейту. З часом уже не реагуєш на нього. 

Кожен, хто досяг хоча б якихось успіхів в мережі Instagram, — 100% зіштовхнеться з хейтом, до цього потрібно бути готовим й працювати над своєю вразливістю.

 

З якими складнощами, Ви зіштовхнулися під час освоєння принципів SMM?

Головне та болісне — це злив бюджетів на рекламу. На старті ще не було повного розуміння всієї картини, але зараз це вже відточені навички. 

Таргетинг, налаштування рекламної кампанії в соціальній мережі, попри доволі простий інтерфейс, — це не просто забавка для будь-якого блогера, це ціла маркетингова наука, якій потрібно вчитися. Тому мені знадобилося трохи часу, задля отримання бажаних результатів. 

 

Дасте пораду для новачків, хто хоче розвивати свій професійний бренд в мережі Instagram, але досі цього не зробив?

Ви чітко повинні розуміти мету вашого блогу. Вона може змінюватись, але вона повинна бути. Весь ваш контент буде спрямований у цьому напрямку та концепті, а без розуміння кінцевих цілей не буде правильного шляху. 

Моя перша ціль була — привести себе до ладу: налагодити своє харчування й додати фізичних вправ. І я рухався в цьому напрямку. Зараз моя ціль — допомогти людям рухатись до того самого.

Важлива також регулярність, простота, актуальність та цікавість тем, які ви піднімаєте.

Розмовляла Галина Гоцалюк.

Читайте гарячі новини та цікаві статті про тренди, бізнес та маркетинг на нашій сторінці в Facebook і LinkedIn, отримуйте миттєву доставку нових статей в Telegram, підписуйтеся на нашу щотижневу email-розсилку та читайте наш серйозний Instagram та Instagram-журнал коміксів про маркетинг, digital-маркетинг, PR, рекламу, HR та бізнес.

Читати більше: