Битва «яблучників» проти фанатів Андроїда триває роками, і завершення цих баталій не варто очікувати найшвидшим часом. Аналітики Vodafone Retail & Vodafone Big Data Team порівняли характерні відмінності між користувачами Android-смартфонів та iPhone. Хто кого? Дізнайтесь далі.Вихідні дані

Для аналітики представники Vodafone обрали топ-представників обох ворожих таборів. У дослідженні брали участь:

  • Apple-пристрої iPhone 11 Pro Max, 11 Pro і 11, Apple iPhone XR, XS та XS Max.

  • Android-смартфони Samsung Galaxy Note 10 і 10 Plus, Samsung Galaxy S10, S10e і S10 Plus, Huawei P30 і P30 Pro, а також Xiaomi Mi 9T Pro.

 

Як і де порівнювали
В облік йшли всі пристрої даних моделей в Києві — їх оператор визначає по IMEI (IMEI (англ. International Mobile Equipment Identity) — серійному номеру мобільного пристрою (п’ятнадцятизначне число), який встановлюється заводом-виробником та є унікальним для кожного мобільного телефону).

Тривалість проти інтенсивності
Не секрет, що користувачі обох ОС (операційних систем) активно серфлять безкрайніми просторами інтернету. Так користувачі найдорожчих смартфонів на базі Android використовують 148 МБ на день. В свою чергу, їх суперники з iPhone завантажують вдвічі більше: в середньому 300 МБ щодня.

Водночас, яблучники менше часу на місяць проводять в популярних додатках, ніж прихильники Android:

  • на 6 днів менше в Instagram,

  • на 5 днів менше у Facebook,

  • майже на 3 дні менше слухають музику онлайн і дивляться відео на YouTube.

Як вони при цьому встигають витрачати вдвічі більше трафіку? Можна лише здогадуватись. За гіпотезою аналітиків Vodafone, користувачі iPhone віддають перевагу відеоконтенту, навіть під час спілкування в месенджерах та соціальних мережах. Також чимало трафіку у них витрачається на відео з інших ресурсів (наприклад, YouTube або стрімко набираючий обертів TikTok).

Кіно та розваги
Розваги прихильників різних ОС також дещо відрізняються. В загальному, серед «яблучників» кіноманів майже вдвічі більше, ніж серед власників Android-смартфонів. Любителі iPhone з більшим задоволенням відвідають мережу кінотеатрів Multiplex для перегляду нового фільму. Проте користувачів Android частіше можна зустріти в кінозалах Планета Кіно.

Невелика різниця між iOS та Android і серед відвідувачів ТРЦ – 59,7% проти 44,1% відповідно. У цьому випадку вибір локації співпадає – обидві категорії користувачів найбільше люблять проводити час в ТРЦ Ocean Plaza і ТРЦ Гулівер.

Подорожі (так-так, метро – це теж своєрідна подорож)
Власники конкуруючих ОС подорожують також по-різному і з різною частотою. Найчастіше обидві категорії відвідували Туреччину, Польщу та Італію, але далі їхні маршрути відрізняються. Прихильники iPhone також часто подорожували до Іспанії та Німеччини, а користувачі Android-смартфонів були в Росії та Угорщині.

Цього літа найчастіше мандрували власники моделей на базі iOS: 46% проти 38% користувачів Android. Статистика запланованих подорожей на найближчі два місяці теж на боці iPhone: 41% проти 25% у супротивника.

В поїздках має значення не лише місце призначення, але й транспорт. Авто чи метро – що обирають жителі Києва? Власники топових моделей телефонів обох операційних систем надають перевагу автомобілю в поїздках столицею. Половина користувачів як iOS, так і Android обирають авто, решта – інші види транспорту.

Куди ж без котиків?
Мобільні оператори знають про нас все. І не лише про нас, але й про наших домашніх улюбленців. Навіть, якщо у вас немає звички постити кумедні фото свого кошеня (і як вам це вдається?) – ви все одно під прицілом. Серед користувачів останніх моделей iPhone в Києві котолюбів та власників інших домашніх улюбленців виявилось 11,6%, і лише 8,2% серед прихильників смартфону на базі Android.

Всі дані про звички та спосіб життя користувачів різних смартфонів засновані на алгоритмах, створених аналітиками big data Vodafone. У кожному випадку аналізуються різні параметри, наприклад, геолокація; статистика відвідування інтернет-ресурсів різної спрямованості; тривалості інтернет-сесій; ресурсів, де клієнти витрачають гроші і багато інших параметрів.

P.S. Додаткова статистика на десерт
Здається, як цій статистиці можна вірити, коли щодня власники Android-смартфону стають прихильниками iPhone, і чимало «яблучників» змінюють свій вибір на користь Xiaomi або Samsung? Аналітики Vodafone мають відповідь і на це питання.

 

Українці, як виявилось, доволі консервативні при виборі смартфона: при покупці нового телефону ми вибираємо нову модель того ж виробника. Найбільш лояльними залишаються власники смартфонів Apple – 71,39%, далі йдуть Xiaomi (54,06%) і Samsung (50,16%). І тільки користувачі Nokia в якості нового телефону найчастіше змінюють бренд на Xiaomi (30,15%), Samsung (22,09%) або Huawei (11,85%).

Проте власники Nokia рідше за інших змінюють свої телефони на нові. В середньому, один ґаджет від Nokia «живе» в мережі 3 роки. Майже 2 роки користуються телефонами власники iPhone і Samsung. Частіше за інших міняють смартфони шанувальники китайських брендів – їх власники купують собі новий телефон уже через 15-16 місяців.


Читати більше про цю тему: