Цей PR-ляп відбувся абсолютно неправильно: наприкінці березня VW оголосив у США, що перейменує себе у “Voltwagen”. Комісія з цінних паперів та бірж США зараз розслідує, чи вплинула група на ціну на фондовому ринку.

Жарт про перейменування групи VW у США на “Voltwagen” може мати юридичні наслідки. Комісія з цінних паперів та бірж SEC перевіряє, чи можливо, що цей провальний PR-ляп вплине на ціну акцій Volkswagen, про це повідомило видання Der Spiegel.

Розслідування зараз перебуває на початковій стадії, на початку квітня влада запитувала інформацію у компанії, що базується у Вольфсбурзі. На запитання група підтвердила, що SEC запитувала інформацію в американської дочірньої компанії Volkswagen Group of America. VW співпрацює з відповідальними органами.

Як ми раніше повідомляли, наприкінці березня американська дочірня компанія заявила у прес-релізі, що перейменує себе на “Voltwagen” з огляду на маркетингову стратегію повної електризації нового модельного ряду бренду. Про акцію повідомили численні міжнародні ЗМІ, але група викрила наступного дня цю звістку як першоквітневий жарт,  який повинен був привернути увагу до виходу нового електромобіля.

Компанію звинуватили у введенні в оману. Втім, в той період вартість акцій Volkswagen практично не змінювалася, зазначає Der Spiegel. Хоча депозитарні розписки Volkswagen виросли в ціні на 12,5%, як повідомляв Bloomberg .

За словами співрозмовників Der Spiegel, в самому Volkswagen кампанію порахували провальною – фальшивий прес-реліз коштував групі довіри й створив напругу у відносинах з провідними ЗМІ.

Джерело: Der Spiegel

Дивіться новий випуск найяскравіших новин маркетингу

Читайте гарячі новини та цікаві статті про тренди, бізнес та маркетинг на нашій сторінці в Facebook і LinkedIn, отримуйте миттєву доставку нових статей в Telegram, підписуйтеся на нашу щотижневу email-розсилку та читайте наш серйозний Instagram та Instagram-журнал коміксів про маркетинг, digital-маркетинг, PR, рекламу, HR та бізнес.