Користувачі мобільного додатку для обміну повідомленнями WhatsApp погрожували бойкотувати платформу після того, як минулого тижня вона оголосила про нові умови політики конфіденційності.

Нові умови змушують користувачів погодитися ділитися своїми даними, такими як номер телефону та місцезнаходження, з материнською компанією Facebook та дочірніми компаніями. Якщо цього не зробити до 8 лютого, користувач втратить доступ до послуги.

У своєму оновленні, випущеному минулого тижня, WhatsApp запевнив користувачів, що повідомлення, якими обмінюються контакти, захищені і недоступні третім сторонам. Він зазначив, що повідомлення негайно видаляються з його серверів, як тільки вони будуть доставлені бажаному одержувачу.

Пояснюючи політику, компанія сказала: «Ми збираємо інформацію про вашу діяльність на наших послугах, як-от пов’язану із послугами, діагностичну та інформацію про ефективність. Сюди входить інформація про вашу діяльність (зокрема про те, як ви користуєтеся нашими послугами, налаштування ваших послуг, як ви взаємодієте з іншими, що використовують наші послуги (у тому числі, коли ви взаємодієте з бізнесом), а також про час, частоту та тривалість ваших дій та взаємодій), файли журналів, а також журнали та звіти про діагностику, збої, веб-сайти та продуктивність”.

Сюди входить інформація про те, коли користувач зареєструвався для використання послуг компанії, групи, до складу яких він входить, статус, зображення профілю та чи перебуває він в мережі.

За даними Forbes, нові зміни дозволять користувачам безпосередньо взаємодіяти з бізнесом для цілей покупок, а компаніям – таргетувати рекламу безпосередньо на користувачів WhatsApp. Представник WhatsApp, який виступав у виданні, пояснив: “WhatsApp хоче полегшити людям як здійснення покупки, так і отримання допомоги безпосередньо від бізнесу на WhatsApp”.

У соціальних мережах тисячі – в тому числі засновник Tesla Ілон Маск – підтримали конкурентів WhatsApp Signal та Telegram. Багато хто сказав, що вони перейдуть на дві платформи, бо побоюються, що їхня особиста інформація потрапить у “чужі руки”.

Технічний аналітик Майк Батчер написав у своєму твіттері, що користувачі не можуть відмовитися від нової політики WhatsApp і можуть заперечити, лише залишивши службу для Signal або Telegram.

Джерело: twitter.com

 

Послуги PRO Ідеї

Читати більше: