Оновлення перенесено на 15 травня.

The Verge повідомляє, WhatsApp у п’ятницю оголосив про затримку на три місяці нової політики конфіденційності, яка спочатку повинна була вступити в дію 8 лютого, після широкої плутанини щодо того, чи передбачає нова політика обмін даними з Facebook.

Оновлення фактично не впливає на обмін даними з Facebook щодо чатів користувачів або іншої інформації профілю; WhatsApp неодноразово пояснював, що його оновлення стосується ділових чатів у випадку, якщо користувач спілкується з платформою обслуговування клієнтів компанії через WhatsApp.

 

“Ми чули від стількох людей, скільки плутанини виникає навколо нашого останнього оновлення. Було багато дезінформації, яка викликає занепокоєння, і ми хочемо допомогти усім зрозуміти наші принципи та факти», – написала компанія у своєму новому повідомленні в блозі.

З 2016 року WhatsApp передає певну інформацію Facebook, включаючи ваш номер телефону, за винятком випадків, коли ви були одним з небагатьох вибраних користувачів, які вирішили відмовитись від обміну даними, хоча опція все ще була доступна в цьому році . Однак WhatsApp не переглядає повідомлення чатів людей і не слухає їх телефонні дзвінки, а розмови WhatsApp наскрізно шифруються для захисту від цих зловживань.

Незважаючи на це, спливаюче вікно, що інформує користувачів про нову зміну, включало згадку про те, як WhatsApp співпрацює з Facebook, а також ультиматум, який вказував користувачам видалити свій обліковий запис, якщо вони вирішили не погодитися з новими умовами. Це дало людям уявлення, що їх переправляють на нові, більш інвазивні умови.

Минулого тижня компанія опублікувала окремий допис у блозі, намагаючись усунути плутанину, і вона включила діаграму, яка вказує, яка інформація захищається і не передається, коли хтось використовує WhatsApp.

Але численні повідомлення у ЗМІ, в яких висвітлюється додавання нової, широкої мови в політику конфіденційності (мова, за якою WhatsApp вважається неправильною, що передбачає обов’язковий обмін даними) та дезінформація в соціальних мережах об’єдналися в повномасштабну реакцію конфіденційності WhatsApp. Результатом цього стало зростання кількості реєстрацій для обміну повідомленнями з конкурентами, такими як Signal та Telegram.

Керівники Facebook, у тому числі керівник Instagram Адам Моссері та керівник WhatsApp Уілл Каткарт, використовували Twitter, щоб спробувати виправити плутанину, схоже, з невеликим успіхом. Слабкий досвід Facebook щодо конфіденційності та той факт, що WhatsApp з часом спрямував свою увагу на монетизацію платформи для своєї великої міжнародної бази користувачів, погіршив довіру до програми чату, що, в свою чергу, призвело до відносно повсякденного життя оновлення до світової суперечки.

WhatsApp заявляє, що зараз використовуватиме цю тримісячну затримку, щоб краще повідомляти як про зміни у своїй новій політиці, так і про свою давню практику конфіденційності щодо особистих чатів, обміну даними про місцезнаходження та інших конфіденційних даних. “Зараз ми повертаємо дату, коли людей попросять переглянути та прийняти умови”, – йдеться у дописі блогу.

WhatsApp каже, що ніхто не втратить доступ до програми, якщо він не погодиться на нові умови угоди про надання послуг, які повідомляли про зміни на початку цього місяця. “Ми також зробимо набагато більше, щоб з’ясувати дезінформацію про те, як конфіденційність та безпека працюють на WhatsApp. Потім ми будемо звертатися до людей, щоб поступово переглядати політику в своєму темпі, перш ніж 15 травня з’являться нові варіанти бізнесу», – заявляє компанія.

WhatsApp повідомляє The Verge, що політика не зміниться, коли вона з’явиться. Намір оновлення повідомляє користувачам про те, що повідомлення з компаніями на WhatsApp можуть зберігатися на серверах Facebook, що вимагає обміну даними між двома компаніями (ці дані, за словами WhatsApp, можуть використовуватися для бізнесу з метою реклами, але Facebook не ділиться ним автоматично у своїх програмах). WhatsApp все ще має намір випустити оновлення 15 травня, щоб збігтися з новими функціями ділового чату, попередній перегляд яких розпочався ще в жовтні.

Але компанія сподівається, що додатковий час допоможе їй розібратися в суперечці та краще покращить обмін повідомленнями про те, що насправді змінюється.

«Оновлення включає нові варіанти, якими люди повинні будуть повідомляти про бізнес на WhatsApp, а також забезпечує подальшу прозорість того, як ми збираємо та використовуємо дані. Незважаючи на те, що сьогодні не всі роблять покупки у WhatsApp, ми вважаємо, що більше людей вирішать це робити в майбутньому, і важливо, щоб люди знали про ці послуги », – йдеться у дописі блогу. “Це оновлення не розширює можливості передавати дані Facebook.”

Джерело: The Verge

 

Послуги PRO Ідеї

Читати більше: