Фонд Wikimedia створює нову платну послугу для компаній, які користуються даними Вікіпедії. 

Wikimedia Enterprise не змінить спосіб роботи поточних служб Вікіпедії. Натомість він запропонує нові варіанти для компаній, які використовують його вміст, наприклад, таких гігантів, як Google та Facebook.

Wikimedia все ще доробляє механіку, як працюватиме Wikimedia Enterprise. Але в цілому, це як преміум-версія API Вікіпедії – інструмент, який дозволяє будь-кому продивлятися та розміщувати статті в Вікіпедії. Клієнти підприємств можуть отримати дані швидше або відформатовані, щоб задовольнити їхні потреби, або отримати нові варіанти їх сортування та розміщення. Як пояснив старший директор фонду Wikimedia Лейн Беккер, компанії, можливо, вже платять працівникам за очищення даних Вікіпедії, а Enterprise проводитиме такі дії в джерелі. Або якщо вони хочуть, компанії можуть продовжувати використовувати існуючий API безкоштовно.

Багато величезних Інтернет-послуг частково забезпечуються Вікіпедією. «Скриньки знань» Google включають інформацію з безкоштовної енциклопедії, а також голосові помічники, такі як Alexa від Amazon та Siri від Apple. Оскільки веб-платформи намагаються боротися з дезінформацією, Вікіпедія також стала ресурсом для перевірки фактів. Але хоча деякі компанії пропонують пожертви в обмін на користування безкоштовними послугами Wikimedia, інші ініціювали великі ініціативи, засновані на Вікіпедії, навіть не повідомивши про це фонду.

Wikimedia наполягає на тому, що Enterprise не “примушує Big Tech платити” за Вікіпедію. Але це може вирішити конкретні, добре відомі проблеми для цих компаній. Одна потенційна послуга дозволить компаніям відображати найнадійніші перевірені спільнотою редагування замість найновіших, запобігаючи потраплянню неправдивих або образливих вандалізованих статей на власні платформи.

Команда Wikimedia Enterprise визнає, що прагне збалансувати комерційні реалії з місією забезпечити вільний доступ до знань. 

Джерело: The verge

 

Читайте гарячі новини та цікаві статті про тренди, бізнес та маркетинг на нашій сторінці в Facebook і LinkedIn, отримуйте миттєву доставку нових статей в Telegram, підписуйтеся на нашу щотижневу email-розсилку та читайте наш серйозний Instagram та Instagram-журнал коміксів про маркетинг, digital-маркетинг, PR, рекламу, HR та бізнес.

Читати більше:

Читати більше: