YouTube заробив 28,8 мільярдів доларів доходу від реклами в 2021 році, підживлюючи економіку авторів - PRO ІДЕЇ
YouTube заробив 28,8 мільярдів доларів доходу від реклами в 2021 році, підживлюючи економіку авторів

YouTube заробив 28,8 мільярдів доларів доходу від реклами в 2021 році, підживлюючи економіку авторів

YouTube залишається безсумнівним лідером у просторі онлайн-відео. 

І, схоже, вона залишиться на першому місці з однієї ключової причини – програми розподілу доходів, за якою щороку з авторами ділиться мільярди, і з якою поки що не зрівняється жодна інша платформа з точки зору стійкої моделі монетизації авторів.

Партнерська програма YouTube, яка наразі добре впроваджена та створена у власній екосистемі, тепер є ключовим чинником ширшої економіки творців. І цього тижня в рамках оновлення продуктивності материнської компанії Alphabet Q4 ми отримали більше уявлення про те, наскільки значущим став цей елемент.

Згідно зі звітом Alphabet, YouTube отримав 8,6 мільярдів доларів доходу від реклами в четвертому кварталі 2021 року, тоді як за весь рік YouTube приніс 28,8 мільярда доларів доходу від реклами.

 

Статистика доходу від реклами на YouTube

 

Як бачите, це значний стрибок щодо продуктивності YouTube у 2020 році. А оскільки близько 55% доходу від реклами на YouTube надходить авторам, це означає, що YouTube заплатив авторам понад 15 мільярдів доларів протягом 2021 року, що є величезною частиною загального фінансування економіки авторів.

Cкільки YouTube виплатив авторам

Хоча це не зовсім точно. YouTube дійсно ділить 55% свого доходу від реклами з авторами на основі реклами, яка відображається в їхніх кліпах, але він також має інші варіанти реклами, крім цього, а з листопада він переходить на монетизацію всього контенту, а не лише відео у своїй партнерській програмі, це також робить повну частку доходу менш чіткою, ніж 55% від загальної суми.

Але незважаючи на це, це все ще величезна сума і величезна приманка для YouTube, яку платформа продовжуватиме використовувати, щоб спробувати відштовхнути творців від TikTok, пропонуючи більше стимулів, більше можливостей і більшу винагороду за їхні зусилля.

Звичайно, YouTube також намагався боротися зі зростанням TikTok за допомогою власної альтернативи «Shorts», яка, за словами генерального директора Alphabet Сундара Пічаї , продовжує розвиватися.

«YouTube Shorts продовжує сприяти значному залученню. Ми щойно досягли п’яти трильйонів переглядів за весь час і маємо понад п’ятнадцять мільярдів переглядів щодня у всьому світі. Це допомагає нашій спільноті творців охоплювати нові й більші аудиторії. Насправді більше людей створюють контент на YouTube, ніж будь-коли раніше. Минулого року кількість каналів YouTube, які принесли принаймні 10 000 доларів США, зросла більш ніж на 40% у порівнянні з минулим роком. І ми продовжуємо покращувати підтримку художників і творців».

Пічаї також зазначає, що зараз все більше авторів заробляють гроші на продуктах YouTube без реклами, включаючи Суперчат і членство в каналі, а його фонд Shorts Fund у розмірі 100 мільйонів доларів США тепер доступний у більш ніж ста країнах.

Такі кошти для авторів можуть бути проблематичними, оскільки сума залишається статичною, а використання змінюється (як нещодавно пояснив творець YouTube Хенк Грін ). Але YouTube із його розширеними моделями фінансування перебуває в набагато більш стійкому, прибутковому та вигідному становищі для творців, ніж новітні платформи, як-от TikTok, які все ще розробляють, як найкращим чином сприяти фінансуванню творців за допомогою коротких відеокліпів.

Короткі відео надто короткі, щоб вставляти рекламу в середині потоку, що ускладнює пряме віднесення доходу. Це підштовхнуло TikTok до вивчення інших альтернатив, наприклад, партнерства з брендом, хоча ще невідомо, чи зможе TikTok створити достатньо бізнес-моделі на цьому фронті, щоб утримати своїх найпопулярніших творців у довгостроковій перспективі.

Ще один варіант, який досліджує TikTok, — це електронна комерція, яка дозволяє творцям отримувати дохід, продаючи продукти, пов’язані з їх кліпами TikTok.

Що YouTube зараз тестує

Згідно Пічаї: «Ми полегшуємо глядачам купувати те, що вони бачать, а рекламодавцям простіше стимулювати дії за допомогою інноваційних рішень, як-от канали продуктів у Video Action Campaigns, і нові формати, як-от пряма комерція. Backcountry.com генерував рентабельність витрат на рекламу 12:1 за допомогою каналів продуктів у 2021 році і планує подвоїти свої інвестиції у 2022 році. Тоді як Samsung, Walmart і Verizon співпрацювали з авторами для проведення святкових подій у прямому ефірі для покупок у США».

Так само, як це є ключовою можливістю для TikTok, вона також важлива на YouTube – і, можливо, навіть більше, оскільки багато людей шукають на YouTube інформацію про продукт, а відео YouTube також пов’язані з пошуковими запитами Google.

Це могло б зробити це ще одним цінним шляхом для монетизації творців YouTube і ще одним елементом, у якому YouTube міг би випередити TikTok, з більшим стимулом для відомих зірок.

Також цікаво – Alphabet стверджує, що спочатку випробує деякі зі своїх ідей електронної комерції для YouTube в Індії, «тому що ми зможемо швидше отримати зворотній зв’язок».

«Дуже динамічне, молоде населення. І тому ми зробимо це там, а потім розгорнемо це по всьому світу. Тому ми постійно шукаємо такі можливості».

Плани з відсторонення TikTok

І в іншому прямому нападі на TikTok, YouTube також зараз тестує комерційні посилання в Shorts:

«Супер рано також тестували, як шопінг можна інтегрувати з Shorts. І так, знову ж таки, рано, але я вважаю, що можливості тут досить широкі, і це захоплююче».

Цікаво розглянути ширшу гру в шахи, яку тут грають, і те, як великі гравці намагаються протистояти зростанню TikTok там, де вони можуть, і досягти платформи, яка зростає, де це боляче, з точки зору монетизації та інструментів просування творців.

TikTok — крутий додаток на даний момент, і він, безумовно, чудово привертає увагу. Але так само, як і раніше Vine, монетизація творців залишається проблемою – і вже творці TikTok закликають до більшої частини пирога прибутку, під загрозою того, що вони потенційно перенесуть свій контент на інші платформи.

Це саме те, що трапилося з Vine, його зірки вимагають більше грошей, оскільки додаток продовжує розвиватися, що врешті-решт призвело до того, що вони перейшли на інші програми.

TikTok зараз набагато більше, ніж коли-небудь був Vine, і здається занадто великим, щоб зазнати невдачі на цьому етапі. Але знову ж таки, якщо це стане ключовим моментом, і творці все ж перенесуть свої таланти та аудиторію в інші програми, залишається ймовірність, що TikTok може не досягти успіху в довгостроковій перспективі.

Тим часом YouTube продовжує розвиватися з нових можливостей і повторювати свої вже встановлені моделі монетизації. TikTok може бути популярним, але боротьба за перевагу в онлайн-відео все ще керується чинним президентом, і це буде принаймні в осяжному майбутньому.

Джерело: SMT

Підпишіться на наш профіль в Тікток: Маркетинг для всіх

 
@proidei.com Міленіали та покоління Z про роботу в офісі 🔥😅😆#voiceeffects ♬ You – Petit Biscuit

Послуги PRO Ідеї

Читати більше:

  • Поділитися:

Колектив інформаційного бізнес-порталу "PRO Ідеї. Головні новини маркетингу" складається з проактивних маркетологів, діджитал-маркетологів, PR-менеджерів, бренд-менеджерів, SMM-менеджерів, HR-менеджерів, дизайнерів, журналістів та письменників.

Для пошуку натисніть Enter, для виходу натисніть ESC.