Про останні чутки про статегічні зміни платформи YouTube. 

У мережі декілька днів гуляє інформація про те, що YouTube незабаром стане магазином. Ми не знайшли офіційних виступів представників YouTube чи Google, тому пропонуємо для ознайомленння ймовірне джерело, звідки розпочалася інтрига довкола цього питання — американське видання Bloomberg.

“Кожна іграшка, пристосування та речі, які ви бачите на YouTube, незабаром можуть бути продані в Інтернеті — не на Amazon, а прямо на самому YouTube.

Найбільший у світі відеосайт нещодавно почав просити творців використовувати програмне забезпечення YouTube для позначення та відстеження продуктів, представлених у їхніх кліпах. Далі дані будуть пов’язані з інструментами аналітики та покупок від Google.

Мета полягає в тому, щоб перетворити щедрий ролик YouTube на величезний каталог предметів, які глядачі можуть переглянути, натиснути та придбати прямо, за словами людей, обізнаних у ситуації. Компанія також тестує нову інтеграцію з Shopify Inc. для продажу товарів через YouTube.

Представник YouTube підтвердив Bloomberg, що компанія тестує ці функції на обмеженій кількості відеоканалів. Творці матимуть контроль над продуктами, що відображаються, сказав прес-секретар. Компанія описала це як експеримент і відмовилася повідомляти більше подробиць.

Ці кроки можуть перетворити YouTube з рекламного гіганта на нового суперника для лідерів електронної комерції, таких як Amazon.com Inc. та Alibaba Group Holding Ltd.

“YouTube є одним з найменш використовуваних активів”, — сказав Енді Елвуд, президент стартапу електронної комерції Basket. “Якщо вони вирішили, що хочуть інвестувати в це, це величезна можливість для них”.

Незрозуміло, як YouTube буде приносити дохід від цих продажів. Однак служба розпочала пропонувати підписки для творців і знижує 30% цих платежів.

 

Що говорить розвідка Bloomberg

За даними Bloomberg Intelligence, роздрібний ринок електронної комерції, за винятком Китаю, може вирости до 2,8 трлн. доларів до 2025 року. 

“Facebook випереджає цю гру”, — сказала Джітендра Варал, аналітик Bloomberg Intelligence. “Але величезний розмір ринку електронної комерції та його майбутнє зростання робить його занадто великим, щоб не залишатись поза ним”.

Alphabet Inc. — керуюча компанія мережі компаній Google пробувала здійснити певні кроки в напрямку інтернет-комерції, але досягала незначного успіху. Компанія переважно воліє продавати рекламу, яка спрямовує людей до інших цифрових магазинів, а не продавати продукцію сама.

Однак пандемія загрожувала маркетинговим бюджетам, особливо у туристичному та фізичному секторах роздрібної торгівлі, які є основними рекламодавцями Google. Тим часом електронна комерція зростала, коли люди сиділи вдома і замовляли більше товарів через Інтернет. Це все зробило Google спостерігачем за конкурентами, такими як Facebook Inc. та його додаток Instagram, які стають прямо зараз осередками онлайн-покупок. На Amazon, американському електронному комерційному операторі Goliath, продажі зросли, а Google зазнав першого зниження доходів у другому кварталі.

Нещодавнє опитування маркетологів RBC Capital показало, що “соціальна комерція” є гарячою сферою, яка є особливо прибутковою для Facebook та Pinterest Inc., компанії з онлайн-пошуку та скрапбукінгу. Після того, як бос Facebook Марк Цукерберг представив оновлену функцію магазинів для роздрібної торгівлі, акції компанії зросли. Google не хоче відставати.

Вже кілька місяців керівники Google сигналізують, що YouTube буде центральним у їх стратегії електронної комерції. Нещодавно генеральний директор Сундар Пічай припустив, що море популярних відео YouTube про “розпаковування” відео можна перетворити на можливість покупок. Відеосайт наповнений іншими популярними категоріями, такими як підручники з макіяжу та кулінарії, де творці рекламують комерційні продукти в ефірі.

Компанія також оновила свій підрозділ електронної комерції та платежів. У липні він оголосив про план переманювання продавців до Google Shopping, свого інтернет-магазину, який включав інтеграцію з Shopify, щоб продавці могли управляти своїми товарно-матеріальними цінностями.

Наприкінці минулого року YouTube розпочав тестування подібної інтеграції Shopify для творців контенту, які можуть перерахувати до 12 товарів для продажу на онлайн-каруселі під своїми відео, повідомляє компанія.

Мерчандайзинг — одна з кількох стратегій, яку YouTube прагне диверсифікувати для прибутків для творців контенту, окрім реклами. Як мінімум, нові заходи можуть допомогти YouTube поглибити дані, які він збирає з відео, для зміцнення свого рекламного бізнесу.

Amazon і Walmart Inc. кілька років “балувалися” відео, з якого можна придбати товар з сюжету. На сьогодні жоден роздрібний торговець не продемонстрував особливого прогресу. У Китаї, однак, ця бізнес-модель взяла свій початок. На Douyin, китайській версії TikTok, лідери думок використовують потокові відео, щоб продавати товари від помади до смартфонів в режимі реального часу для сотень мільйонів користувачів”.

Переклад: Bloomberg

 

Послуги PRO Ідеї

Читати більше: