Статистика та тренди українського YouTube.

Пандемія COVID-19 внесла свої корективи чи не в кожну сферу життя людини – від бізнесу до навчання, від споживання контенту на різноманітних платформах до зміни самого контенту та його трендів.

Український YouTube не став винятком, продовжуючи рости й розвиватися, підлаштовуючись під “нову реальність” під час пандемії. YouTube постійно змінюється, як і вподобання глядачів, допомагаючи знаходити корисний контент, який є особливо важливим у ці часи.

Загалом 2 мільярди користувачів у світі заходять у свої акаунти YouTube щомісяця, а 80% переглядів припадає на країни поза США. Автори YouTube в Україні також активно розвиваються.

Статистика українського YouTube

•  Так, впродовж останнього року кількість українських каналів зі 100 тисячами підписників і більше зросла на 35%, а каналів з 1 мільйоном підписників і більше на 45%.
•  В середньому український користувач щоденно переглядає понад 55 хвилин контенту на YouTube.

Зважаючи на те, що впродовж останнього року більшість людей була змушена залишатися вдома, значної популярності у світі набув контент, який допомагав людям вчитися, розвиватися та відпочивати, не виходячи з дому.

Так, щоденні перегляди відео домашніх тренувань зросли на 340%, відео з медитаціями зросли у переглядах на 35%, а перегляд кулінарних каналів збільшився на 45%. Час перегляду прямих трансляцій на YouTube у світі зріс в 10 разів за 3 роки, а глядачі дивляться прямі трансляції в 4 рази довше, ніж звичайні відео.

Тренди українського YouTube 

В українському сегменті YouTube під час пандемії виникли досить унікальні тренди. Так, у грудні 2020 року освітній контент (фізика, математика та хімія) в Україні дивилися на 50% активніше, ніж за рік до цього. Значно зросла зацікавленість глядачів у локальному туристичному контенті – відео про походи й рафтинг зросли у переглядах більше ніж на 80%.

Одним з найцікавіших трендів в українському YouTube під час пандемії став контент присвячений рибництву – час перегляду відповідних відео зріс на понад 50% у грудні 2020 року у порівнянні з груднем 2019 року.

Експорт контенту на іншомовні ринки продовжує бути актуальним та активно розвивається в українському YouTube. За останні три місяці більше ніж 1 мільярд користувачів з усього світу дивилися канали українських авторів, а серед найпопулярніших мов (окрім української та російської), на яких ведуть свої канали українські креатори: англійська, іспанська, хінді та арабська.

Успішні кейси українців

Серед успішних прикладів YouTube-каналів українських авторів, які створюють контент для глядачів інших країн, варто відзначити серію каналів с розважальним контентом для молоді різними мовами від Lady Diana, серед яких найпопулярніший канал іспанською мовою Hola Amigos (5,7 млн підписників і понад 2,6 млрд переглядів) та Diana Series (1,4 млн підписників і понад 500 млн переглядів) арабською; пізнавальний канал англійською – Ridddle (3,78 млн підписників), англійська та німецька версії популярного каналу SlivkiShow.

Крім того, популярним є контент, який не вимагає перекладу – яскравим прикладом є канал з мультфільмами VexTrex з понад 4,5 мільярдів переглядів. Також популярності набуває унікальний авторський контент – наприклад, в’язання гачком від каналу Crochet.ElenaRugalStudio (730 тис. підписників) або канал спідкубера Cubastic (650 тис. підписників) англійською мовою.

Джерело: Google

 

Читайте гарячі новини та цікаві статті про тренди, бізнес та маркетинг на нашій сторінці в Facebook і LinkedIn, отримуйте миттєву доставку нових статей в Telegram, підписуйтеся на нашу щотижневу email-розсилку та читайте наш серйозний Instagram та Instagram-журнал коміксів про маркетинг, digital-маркетинг, PR, рекламу, HR та бізнес.

Читати більше: