Youtube Shorts, новий інструмент просування на Youtube, перебуває на етапі тестування в Індії, але вже доступний для використання в Україні.

Якщо ви хочете максимізувати ефективність своєї роботи в YouTube у 2021, можливо, варто подумати, які типи коротких відеокліпів ви також можете публікувати на платформі на додаток до своїх звичайних  завантажень.

Минулого тижня генеральний директор YouTube Сьюзан Войчицька окреслила ключові напрямки діяльності компанії на рік вперед, включаючи наступну примітку:

«Все більше людей створюють контент на своїх телефонах, тому ми інвестуємо, щоб надати блогерам більше інструментів для редагування відео. Зараз ми проводимо бета-тестування YouTube Shorts в Індії та раді допомогти наступному поколінню блогерів в мобільних додатках розповідати свої історії, знизивши бар’єри для входу. Поки що відео в нашому новому програвачі Shorts, який допомагає людям по всьому світу дивитися короткі відеоролики на YouTube, отримують вражаючі 3,5 мільярда переглядів щодня! В цьому році ми з нетерпінням чекаємо виходу на інші ринки».

Так, Shorts, функція-клон TikTok на YouTube, вже фіксує 3,5 мільярда переглядів на день. Більшість із них відбуваються в Індії, де YouTube додав Shorts, щоб заповнити прогалину, де TikTok був заборонений з червня 2020. 

Що таке YouTube Shorts?

YouTube Shorts – це короткі вертикальні відео тривалістю до 60 секунд. Такі ролики показуються не лише у вашому каналі, а й у розділі “Shorts” на головній сторінці YouTube, де глядачі можуть скористатися режимом вертикального виду, створеним спеціально для коротких відео.

Камера Shorts – це інструмент YouTube для створення коротких відео тривалістю не більше ніж 15 секунд і можливістю зйомки кількох кліпів. До ваших послуг також інші корисні функції, зокрема:

  музика – вибирайте з колекції композицій, які можна використовувати безкоштовно;
 
керування швидкістю – пришвидшуйте або сповільнюйте зйомку;
 
таймер – налаштуйте зворотний відлік, щоб записувати відео в режимі “вільні руки”, і кінцеву точку, щоб автоматично зупиняти зйомку.

Примітка. Камера Shorts створює ролики тривалістю до 15 секунд. Хоча в розділі “Shorts” можуть показуватися відео тривалістю до 60 секунд, радимо додавати 15-секундні ролики, оскільки глядачі сприймають їх простіше та краще.

 

Як опублікувати Shorts користувачам з України зараз?

Згідно з інформацією довідника YouTube, функція YouTube Shorts перебуває на етапі бета-тестування. Авторам з Індії доступний новий спеціальний інструмент YouTube для створення таких коротких відео – камера Shorts.

Користувачі з усіх інших країн можуть завантажувати короткі вертикальні відео (тривалістю не більше ніж 60 секунд) і додавати хештег #Shorts у назву чи опис (якщо є), щоб публікувати відео Shorts.

Українські користувачі можуть переглядати Shorts у стрічці, вони названі українською мовою як Короткі відео. Ось так це виглядає в додатку YouTube.  

Як записати відео YouTube Shorts?

Щоб створити відео YouTube Shorts:

1. Увійдіть у свій канал у додатку YouTube на мобільному пристрої.

2. Натисніть значок +.

3. Натисніть Створити відео YouTube Shorts.

4. Щоб записати ролик, натисніть і утримуйте кнопку зйомки або просто натисніть її для початку запису, а потім – для завершення.

5. Натисніть Відмінити, щоб вилучити попередній записаний відеоролик, або Повторити, щоб додати вилучений сегмент у відео.

6. Виберіть ДАЛІ, щоб переглянути своє відео і ще раз ДАЛІ, щоб додати в нього деталі.

7. Додайте назву (щонайбільше 100 символів) для свого відео.

8. Натисніть Вибрати аудиторію, щоб указати, чи призначений ваш контент для дітей (докладніше).

9. Натисніть Завантажити, щоб завершити.

 

Як користувачі YouTube будуть дізнатися про ваші відео Shorts?

YouTube продовжує тестувати нові способи пропонування контенту глядачам. Особливо це стосується відео Shorts. Зараз глядачі можуть побачити такі відео, якщо:

  відкрили розділ “Shorts” на головній сторінці YouTube;
 
перейшли на сторінку вашого каналу, де такі відео відтворюються за умовчанням;
 
вибрали розділ “Що ще подивитись”;
 
здійснюють пошук на YouTube;
 
переглядають свою стрічку “Підписки”.

Щоб ваш контент мав більше шансів з’явитись у розділі “Shorts”, додавайте хештег #Shorts у назву відео під час зйомки за допомогою камери Shorts. Якщо ви завантажуєте відео, створене за допомогою інших інструментів, додавайте хештег #Shorts у назву або опис.

Підводячи підсумок, Shorts/Короткі відео – це стрічка коротких відеокліпів тривалістю до 60 секунд, представлена ​​у зручному для мобільних пристроїв вертикальному форматі. Користувачі, які не перебувають в Індії, де функцію додано в максимально широкому прояві для тестування, можуть включити свої короткі відео до стрічки «Короткі відео», включивши хештег #Shorts до заголовка своїх завантажень коротких кліпів. Тож можна почати додавати Shorts до свого облікового запису прямо зараз.

Враховуючи, що, схоже, це стане більшим акцентом на YouTube найближчим часом, маркетологам варто намітити потенційну стратегію коротких відео спеціально для YouTube, або таких, що підійшли б для тестування просування в TikTok та Instagram Reels (якщо цей інструмент доступний для вашого бренду в Україні).

YouTube Shorts – буде важливим фактором для максимізації ефективності діджитал-маркетингу в Україні. Просто погляньте на рівень охоплення одного ролика Shorts на нашому прикладі – коротке відео про Настю Каменських та Потапа залучило 422 820 переглядів за добу. 

Джерело: Google, Social Media Today

 

Читати більше: