Це може бути цікавим і потенційно значущим зрушенням.

Оскільки TikTok продовжує зростати, практично кожен соціальний додаток тестує власний варіант короткого відео, щоб уловити зростаючі споживчі тенденції та залишатися на зв’язку з аудиторією. У Facebook є Reels, доступні як в Instagram, так і в головному додатку, Snapchat має Spotlight, що дозволяє творцям отримувати бонуси за продуктивність контенту. А на YouTube є Shorts, який уже генерує мільярди щоденних переглядів у додатку.

І тепер YouTube, схоже, готовий приділити Shorts ще більше уваги – згідно з цим новим тестом: “Зараз ми тестуємо новий досвід Shorts – якщо ви берете участь у експерименті та закриваєте програму YouTube під час перегляду Shorts, під час повторного відкриття програми ви потрапляєте в програвач Shorts (тобто у вас є прямий доступ). Якщо ви вийдете з програми YouTube під час перегляду будь-якого контенту, окрім Shorts, ми не направимо вас прямо на Shorts наступного разу, коли ви відкриєте додаток».

Це зробить Shorts ключовим фактором для користувачів, які регулярно користуються цією опцією, оскільки програма відкриває повноекранну, нескінченну стрічку кліпів Shorts – так само, як TikTok.

 

YouTube Shorts
 

Тест підкреслює зростаючий вплив TikTok на ширші тенденції розробки додатків, оскільки користувачі все більше звикають до захоплюючого, активного потоку вмісту TikTok, який змушує їх прокручувати та прив’язуватися до програми для тривалих сеансів.

YouTube прагне використовувати те саме, і хоча тест доступний лише «невеликому відсотку глядачів, які використовують мобільні пристрої», ширший вплив та наслідки експерименту можуть бути значними, як з точки зору орієнтації на розвиток YouTube, а також, ймовірно, розвиток подібних функцій в інших програмах.

Найімовірнішим кандидатом тут буде Instagram, який уже зазначив, що Reels тепер є «найбільшим внеском у зростання залученості» в додатку.

Враховуючи популярність Reels і відновлення зусиль материнської компанії Meta, щоб повернути молодшу аудиторію, було б логічно, щоб Instagram зрештою також відкривав повноекранний канал Reels, на відміну від традиційного потоку публікацій Instagram.

 

Катушки Instagram
 

Я припускаю, що саме туди врешті-решт піде Instagram, коли користувачі, які регулярно взаємодіють із Reels та Stories, матимуть свою версію додатка, відкриту для будь-якого з цих потоків, натомість залучаючи людей до більш захоплюючої стрічки вмісту з прокручуванням, щоб тримати їх у додаток і споживаючи більше з кожним сеансом.

Керівник Instagram Адам Моссері неодноразово зазначав, що додаток буде рухатися далі у відеороликах, і це здається найбільш логічним прогресом – і він цілком міг би брати приклади з підходу YouTube у цьому відношенні, відкривши Reels для тих, хто вийшов з функціонувати під час попереднього сеансу використання.

У будь-якому випадку, якщо вам подобається короткі відео Shorts, вам пощастило, тому що ви, ймовірно, побачите їх набагато більше. Дивно розглядати вплив TikTok у цьому відношенні, але оскільки все більше і більше користувачів схиляються до цього формату, має сенс, щоб ці інші конкуруючі програми також задовольнили цей попит, де вони можуть, за допомогою таких тестів та функцій. Але це важливо, враховуючи, що це до певної міри змінює те, що є YouTube.

Як зазначалося, тест поки обмежений, але він цілком може бути попередником того, що буде, на YouTube і в IG.

Джерело: SMT

 

Лайфхаки для маркетологів в Україні: 

@proidei.com

Коли телефонуєш в Instagram-магазин з реклами 😅

♬ оригинальный звук – Тетяна Хохерчак

 

 

Читайте гарячі новини та цікаві статті про тренди, бізнес та маркетинг на нашій сторінці в Facebook і LinkedIn, отримуйте миттєву доставку нових статей в Telegram, підписуйтеся на нашу щотижневу email-розсилку та читайте наш серйозний Instagram та Instagram-журнал коміксів про маркетинг, digital-маркетинг, PR, рекламу, HR та бізнес.