YouTube запускає фонд для оплати своїм найпопулярнішим користувачам за короткі відео Shorts, так він прагне конкурувати з популярним додатком для відео TikTok.

″Фонд Shorts – це лише перший крок у нашій подорожі до побудови довгострокової моделі монетизації коротких відео на YouTube”, – йдеться у повідомленні компанії в блозі. YouTube додав, що фонд буде запущений у найближчі місяці.

Фонд з’являється в той час, коли YouTube, який належить Google, намагається розробити базу своїх користувачів і творців для свого короткоформатного відеопродукту, що є відповіддю компанії на конкурентів у соціальних мережах, таких як TikTok, Snap та Instagram Reels.

Відео для Shorts можуть допомогти YouTube ще більше відірватися від конкурентів

У звіті про прибутки за перший квартал компанія Google – Alphabet  зазначила, що YouTube за квартал приніс 6,01 млрд доларів доходу від реклами. Це майже на 50% у річному обчисленні з 4 мільярдів доларів.

Генеральний директор Alphabet Сундар Пічай сказав, що компанія Shorts вже залучає 6,5 мільярдів щоденних переглядів у всьому світі. Компанія відмовилася надавати новішу статистику для глобальних та американських баз користувачів. YouTube запустив короткі відео для всіх американських користувачів на початку цього місяця, після запуску в бета-версії на початку року.

Фонд для авторів відео для Shorts складатиме 100 мільйонів доларів

Компанія заявила, що розподілить фонд творців у розмірі 100 мільйонів доларів, починаючи з найближчих місяців і до 2022 року.

Усі бажаючі можуть брати участь у фонді, створюючи ”унікальні” короткі відео, які ”радують спільноту YouTube”, – йдеться у дописі в блозі. YouTube заявив, що щомісяця буде звертатися до тисяч творців, які отримали найбільше залучення та переглядів. Він також попросить цих творців поділитися відгуками на платформі.

Представник компанії відмовився повідомляти подробиці про те, скільки творці можуть заробити, або показники, які визначатимуть, хто отримує зарплату, і сказав, що компанія опублікує більше інформації в найближчі місяці.

YouTube заявив, що автори, що відповідають вимогам, не повинні бути частиною Партнерської програми, її існуючої програми, яка дозволяє автору монетизувати свої відео на YouTube. Тобто шанс отримати “стипендію” мають молоді блогери, які ще не набрали 1000 підписників та 10 тисяч годин перегляду контенту для підключення програми монетизації авторів на платформі YouTube.

Джерело: YouTube, CNBC

 

Дивіться новий випуск найяскравіших новин маркетингу

Читайте гарячі новини та цікаві статті про тренди, бізнес та маркетинг на нашій сторінці в Facebook і LinkedIn, отримуйте миттєву доставку нових статей в Telegram, підписуйтеся на нашу щотижневу email-розсилку та читайте наш серйозний Instagram та Instagram-журнал коміксів про маркетинг, digital-маркетинг, PR, рекламу, HR та бізнес.