YouTube захоплює світ: Cтатистика, яка справді вражає  - PRO ІДЕЇ
YouTube захоплює світ: Cтатистика, яка справді вражає 

YouTube захоплює світ: Cтатистика, яка справді вражає 

Агентство відеоконтенту VIDEOFIRMA провело власне дослідження особливостей відео-маркетингу та української аудиторії YouTube.

Вони надихнулись статистикою від Kantar, Factum Group та навіть Forbes, а ми надихаємось їх суперздібністю зібрати цю всю інформацію в один надзвичайно інформативний звіт. 

Джерело: http://videofirma.com.ua

Засновниці українського рекламного продакшну BELOESUHOE Наталка Денисенко та Анастасія Банцер створили новий бізнес – агентство відеоконтенту VIDEOFIRMA.

VIDEOFIRMA — єдиний центр відповідальності за весь цикл робіт: від ідеї до звіту. Вони створюють і комплексно довгостроково супроводжують відеоканали. Команда вже успішно працює в сегменті комерційної реклами.

Ділимось з вами найцікавішими даними, які переконають вас завести сторінку на YouTube (якщо у вас її досі немає).

Україна в онлайні

Загальна онлайн-аудиторія країни невпинно зростає. Зараз 70% усіх українців виходить в мережу, щонайменше, раз на тиждень.

Звичайно, більшу частину інтернет-користувачів становить молодь. Так в всесвітній мережі можна зустріти 97% 15-24-річних та 96% 25-34-річних. В той ж час, інтернет використовують 29% українців, старших за 65 років.

Також, 2019 рік став роком великого поповнення користувачами із регіонів. За рік у містах 100-тисячниках online-аудиторія зросла з 71% до 74%  населення. Там, де менше 100 000 жителів, — з 53% до 70%.

Ключовим моментом змін останніх років стала смартфонізація — тренд перетворення мобільного на основний персональний пристрій і ґаджет для виходу в онлайн. Вже близько 80%  інтернет-користувачів від 12 до 34 років називають смартфон своїм основним пристроєм. А 22% українців заходять в мережу виключно з нього. При тому, денна норма середньостатистичного користувача – 160 хвилин в смартфоні.

Ще один тренд останніх років – кросс-споживання. Разом із поширенням 4G посилюється тренд крос-споживання медіа — коли водночас дивишся декілька видів контенту. Наприклад, поєднуючи перегляд телебачення та соцмереж. Такий спосіб отримання інформації вже звична річ десь для половини інтернет-користувачів. І далі цей тренд ставатиме масовішим.

Video & Marketing

Відео-контент давно вважається ефективним інструментом маркетингу. Та чи приділяють маркетологи йому достатньо уваги?  Такий вид контенту легше та швидше сприймається користувачами, закрикає до взаємодії та мотивує до покупок. Статистика шокує та переконує нас збільшити ставки на відео.

Сприйняття

 • Мозок обробляє візуальну інформацію в 60 000 разів швидше, ніж текст.
 • 1-хвилинний ролик еквівалентний 1,8 мільйона слів.
 • 90% інформації, яку обробляє мозок, надходить візуально.

Пам’ять

 • Історії запам’ятовуються в 22 рази краще, ніж окремі факти.
 • Люди пам’ятають 80% побаченого, 10% почутого і 20% прочитаного. (А в відео побачене та почуте об’єднуються)
 • З почутого людина згадає 10% через 3 дні. З побаченого — 65%.

Перегляд

 • 60% відео не дивляться довше 2 хвилин.
 • 95% споживачів вважають, що рекламне відео має тривати менше 2 хвилин.
 • В топ-3 найбільш ефективних брендових відео знаходяться:

“how-to”,

новини про розпродажі та акції,

списки формату “топ-5”.

Результати опитування «Якому типу контенту надаєте перевагу в інтернеті?» Джерело: http://videofirma.com.ua 

Взаємодія

 • Взаємодія з відео-контентом в 10 разів імовірніша, ніж з текстом.
 • 80% людей подивляться відео, розміщене на сторінці, і лише 20% прочитають текст.
 • Саме слово “відео” в темі листа підвищує його шанси на перегляд.
 • Учетверо більше людей краще подивитися відео про товар, ніж прочитають ту ж саму інформацію про нього.
 • Людина витрачає на 88% більше часу на сайті з відео, порівняно із сайтом без нього.

 Мотивація

 • 64% користувачів імовірніше придбають товар або послугу після перегляду відео.
 • 70% покупців та “дослідників” в b2b під час перегляду відео приймають рішення про покупку.
 • 75% користувачів шукають відео про товар перед тим, як здійснити покупку.

 Соцмережі

 • На публікації з відео посилаються втричі частіше, ніж на текстові.
 • 85% відео на facebook переглядають із вимкненим звуком.
 • 93% бізнесу вважають, що поява нових клієнтів — наслідок розміщення відео в мережах.

 Ефективність

 • 43% В2С-маркетологів називають відео найбільш ефективним контентом для досягнення маркетингових цілей.
 • 78%  маркетологів генерують більше трафіку завдяки відео-контенту.
 • У брендів, що використовують відео, на 66% вищий середній показник конверсії сайтів.
 • 86% брендам відео допомогло підвищити впізнаваність і побудувати знання про себе.
 • Заміна зображення на відео на лендінгу збільшує конверсію на 13%.

 YouTube сьогодні

Вже 45% усіх інтернет-користувачів світу мають профіль в YouTube. Він став невід’ємною частиною нашого життя: ми дивимось розважальні відео вдома, створюємо відео-рекламу на роботі, навіть в магазинах можна помітити екрани, на яких «крутять» світові хіти. YouTube-контент на сьогодні становить 37% світового інтернет-трафіку.

Аудиторія Youtube за даними VIDEOFIRMA.  Джерело: http://videofirma.com.ua

 

YouTube в Україні регулярно дивиться 80% усіх, у кого є вихід в мережу. Середньостатистичний користувач в Україні щодня дивиться відео на сайті по 40 хвилин. При тому на одне відео витрачає приблизно 10 хвилин.

Не обійтися в YouTube і без реклами: ми бачимо відео-рекламу на сайті близько 160 разів на місяць. Це втричі більше ніж побачимо в Facebook (52 рази на місяць).

Досить цікаво, що 30% трафіку українського YouTube — це дитячий контент. Канали для дітей займають 9 позицій в топ-10 найпопулярніших каналів України. Лідер рейтингу — канал «KIDS DIANA SHOW». Сумарна кількість переглядів цього каналу — 15 мільярдів, а розмір аудиторії — 43,4 мільйонів підписників.

YouTube-канал «KIDS DIANA SHOW». Джерело: http://videofirma.com.ua

 Що нас чекає в майбутньому?

За прогнозами провідних досліджень, наша кількість та активність онлайн має зрости до європейських показників: там 95% жителів щотижня заходять в мережу. Це збільшить увагу маркетологів та бізнесу до найрізноманітнішої реклами у вигляді відео. Очікується, що 3,4 мільярди гривень буде витрачено на відео-рекламу в інтернеті вже у 2020 році. Це на 700 мільйонів більше, ніж витрачено у 2019-му.

Які ж прогнози для YouTube? В загальному: користувачів більшатиме, обсяги зростатимуть, а конкуренція сприятиме новим якісним змінам відео-контенту.

YouTube ростиме

У 2020 році на сайт завантажуватиметься понад 1 000 годин відео на хвилину. А вже в 2021 році, за прогнозами, буде опубліковано 1,5 мільярди нових відео.

YouTube гратиме

Станом на сьогодні найпопулярніший контент YouTube — музичний. Саме музичні відео переважають серед тих, які набрали понад 1 мільярд переглядів. Проте зовсім скоро наших улюблених співаків та музикантів витіснять геймери, а відео про ігри та онлайн-стріми стануть новими лідерами переглядів.

YouTube продаватиме

VIDEOFIRMA, посилаючись на BusinessInsider, діляться кейсом, у якому творці мультфільму «Lucas the spider» за 18 днів продали мерчу на більш, ніж 1 мільйон доларів, розмістивши рекламу футболок та іграшок лише на каналі під відео в YouTube. Це показує наскільки ефективним інструментом може бути відео, якщо його правильно застосувати.

Дослідники переконують, що до 2021 року 4 з 5 дій в інтернеті вестимуть до того, щоб показати людині відео. І ми зовсім не дивуємось таким прогнозам. Відео-контент (особливо, якщо він розміщений в YouTube) може стати ефективним маркетинговим інструментом для будь-якого бізнесу і статистика це підтверджує.    

А якщо ми досі не переконали створити власний YouTube-канал, хутчіш переходьте на нашу статтю 5 вагомих причин створити YouTube-канал для вашого бізнесу.

 

Підписуйтеся на наш Telegram-канал: https://t.me/proideicom


Читати більше: Події для маркетологів в Україні: Календар
Читати більше: TrendHERO. Как бизнесу не ошибиться с выбором лидера мнения

 • Поділитися:

Для пошуку натисніть Enter, для виходу натисніть ESC.