Про цікаві кейси житомирської реклами, особливості та знахідки маркетингового світу Житомирщини.

Житомир маленьке місто, площею 62 км² (Київ — 839 км²). Незважаючи на невеличкі розміри міста та області, житомирський рекламний світ багатий на цікаві та по-своєму унікальні кейси. 

 

Пілларси

З лютого 2020 року житомирський маркетинговий світ представив новинку — конструкцію нового покоління пілларс.

Джерело: zhitomir.life

Рекламний винахід є конструкцією з 4-х площин, яка обертається довкола своєї осі. По-перше, такий спосіб демонстрації економить місце, оскільки на одному пілларсі розміщені мінімум 4 рекламні пропозиції. По-друге, він привертає увагу: конструкція рухається автоматично та демонструє усі сторони. Не треба підходити, щоб роздивитись інший “схований” бік! Також, залежно від цільової аудиторії можна обрати місце розміщення, що дещо перевертає уявлення про зовнішню рекламу як найменш таргетовану: увагу молоді привертаємо в університетах, а ліки — в лікарнях. 

 

Трамвай, якому 120

Житомир відомий й трамваєм, який вже 120 років перевозить людей. Цікаво, що житомиряни настільки пишаються своїм “старожилом”, що вигадали йому дизайн, який відрізняє його з-поміж інших трамвайчиків.

Джерело: traffic.od.ua

Великим шрифтом акцент на його віці, трішки меншим — дату заснування, а загалом весь трамвай оформлений в приємному жовтому тоні. 

 

Майстри граніту

Неподалік Житомира, можна потрапити в Коростишів — невеличке мальовниче місто Житомирської області (9,74 км²). Як і Житомир, Коростишів славиться своїм гранітним мистецтвом. Через конкуренцію, компанії з виготовлення граніту ведуть активну комунікацію з аудиторією через різні канали.

Поширеною є банерна зовнішня реклама, з мінімалістичним нетрендовим оформленням. І на це є абсолютно логічне пояснення. З усієї України та ближнього зарубіжжя їдуть замовники, щоб знайти на місці постачальників виробів з натурального граніту, тому реклама має бути простою, зрозумілою, читабельною та помітною з автомобіля в русі.

Цікаво також, що преміум позиції для зовнішньої реклами в Коростишеві знаходяться не в центрі міста, а на в’їзді в місто, особливо з напрямку Києва та Житомира.

Ось так виглядає преміальне рекламне місце на в’їзді в Коростишів зі сторони Києва (автомагістраль Київ-Чоп) – простий банер та виставка готової гранітної продукції.

Джерело: ra-sens.com.ua

Також в Житомирі популярно брендувати транспорт: компанії з виготовлення граніту користуються цією можливістю.

Джерело: ra-sens.com.ua

Деякі бренди навіть ведуть Instagram та Facebook, де потенційні клієнти можуть не тільки ознайомитися з асортиментом, а й стежити за акціями, отримати консультацію від представника бренду. 

 

Житомирські шкарпетки

Жителі Житомирської області ніколи не стикаються з проблемою порваної шкарпетки: концентрація виготовлення продукції та доступна ціна дозволяє житомирянам постійно бути в тренді шкарпеткової моди.

Цікаві дизайни, кольори, форми — житомирські виробники не шкодують фантазії на вироби. Особливо часто шкарпетки зустрічаються в мемах.

Джерело: www.pinterest.com/pin/725712927431144831

 

Джерело: facebook.com/Типовий-Житомир-632115726838015

 

Житомирські ласощі 

Жителі Житомирської області завжди знають, з чим прийти на свято — потужна кондитерська фабрика області вже понад 70 років виготовляє солодощі. 

Фабрика активно веде онлайн-просування. Має сучасний сайт з інформацією про смаколики, яка постійно оновлюється, тому клієнти можуть детально почитати про кожну позицію та обрати солодощі на свій смак.

Джерело: zl.com.ua

Також Житомирські ласощі активно ведуть стрічку в мережі Instagram. 


Та Facebook.


Для підвищення лояльності до свого бренду та ширшого охоплення, фабрика Житомирські ласощі активно бере участь в заходах, де має змогу нагадати про себе. 

Джерело: zl.com.ua

Наприклад, 22 серпня 2020 року відбувся Міжнародний космічний фестиваль “Korolev avia fest”, де аніматор від Житомирських ласощів розважав дітей, пропонував сфотографуватися на фоні фотозони та пригощав смаколиками. 

“Наші цукерки кружляли в небі на вертольоті, а потім ніби парашутиками падали на територію проведення заходу”, — пише на офіційному сайті фабрика Житомирські ласощі. 

 

Рудь

Компанія Рудь — найбільший виробник морозива в Україні та найбільший виробник кисломолочної продукції в Житомирській області. Бренд гарно розрекламований та представлений по усій Україні, але мало хто знає, що він родом саме з Житомирщини.

Джерело: rud.ua

Компанія активно веде сторінку в соціальних мережах. В Instagram понад 29 тисяч підписників, у Facebook — понад 89 тисяч. 

Також в компанії є свій YouTube канал, який налічує понад 7 тисяч підписників. На ньому компанія знайомить глядача з усіма рекламними роликами компанії.

Джерело: youtube.com/c/RudUa

Потужне виробництво не залишається непоміченим: компанія пропонує завітати на майже двогодинну екскурсію прямо на завод, де відвідувачі можуть дізнатись про історію морозива та посмакувати ним. Можливе відвідування одночасно від 15 до 30 усім, але існує вікове обмеження: мінімум 4 клас школи. 

У компанії є навіть свій журнал, де розповідається абсолютно все про морозиво “Рудь”: від новинок до корисних властивостей. Журнал виходить регулярно. 

Джерело: https://rud.ua

 

Блогери

У Житомирі числиться багатенько Instagram-блогерів. Ми вибрали два акаунти з високим рівнем охоплення та подивилися, про що вони та хто за ними слідкує. 

Савинова @olya.savinova

Джерело: instagram.com/olya.savinova

 

Джерело: trendhero.io
Джерело: trendhero.io

Перевірка цього акаунту в Instagram за допомогою спеціальної програми показала, що із 32,4 тисячної аудиторії, частка якісної становить 20,7 тисяч підписників, що в цілому є гарним доказом правдивості блогера (щодо підписників).

У наступному кейсі картина буде протилежною. 

Di Davydova @diana_davidova

Джерело: instagram.com/diana_davidova

Уважно слідкуйте за кількісними показниками. Всього 29% аудиторії виглядають правдивими.

Джерело: trendhero.io

У цілому програма перевірки акаунтів блогерів визначила із 23,8 тисяч фоловерів всього 6,8 тисяч якісної аудиторії, тобто живих підписників, які взаємодіють з контентом цього автора.

Джерело: trendhero.io

 

Незважаючи на свій розмір, Житомир — місто потужних виробництв. Саме вони формують “маркетинг по-житомирськи”, що й відрізняє Житомир з-поміж інших міст України. 

PRO Ідеї продовжує дослідження цікавого калейдоскопу маркетингу різноманітних міст та регіонів України. 

Послуги PRO Ідеї

Читати більше: