Інсайти глибинного дослідження авторитетної американської платформи для пошуку роботи Zippia про ставлення покоління Z до роботи.

Покоління Z, народжене після 1996 року, приступає до роботи. У той час, як наймолодше покоління робітників (молодші 25 років) часто схоже на зрозумілих для всіх міленіалів, покоління Z є окремою “банановою республікою” на ринку працівників.  

У 2020 році серед кандидатів на роботу покоління Z перевершує кількість міленіалів і становить 24% робочої сили. Однак, як і міленіали колись, вони демонструють абсолютно відмінні від звичних потреби та бажання. З’ясувалося, вони хочуть від роботи зовсім іншого, ніж ми всі звикли.

 

Чого чекати роботодавцям від нового покоління робітників  

Американський сайт пошуку роботи Zippia провів опитування серед 1000 американських шукачів роботи, щоб розкрити загадку, що шукає покоління Z, а що ні. Результати дослідження дали зрозуміти, що роботодавці та менеджери з найму мають хибне уявлення про те, чого хочуть молоді працівники.

 

Що покоління Z хоче від роботи

 Три найбільш бажані переваги для покоління Z: 

1. медичне страхування — 32%
2. віддалена робота —25% 
3. гарантія пенсійного страхування — 25%

 Покоління Z на 7% частіше, ніж міленіали, заявляє, що програми підробітку для студентів є найбільш бажаною перевагою для них.

 Робочі кабінети — це не круто, але це не означає, що відкриті офіси є рішенням: 59% представників покоління Z воліють працювати віддалено або в приватних офісах.

 Майже 1 з 3 представників покоління Z заявляє, що відмовляться від роботи в компанії через її негативний соціальний вплив.

   93% працівників покоління Z витрачають власний час на вивчення нових навичок для просування своєї кар’єри — це більше, ніж будь-яке інше покоління.

 Працівники покоління Z, швидше за все, відмовляться від роботи через неприємний офіс, тривалу дорогу на роботу або негнучку робочу обстановку.

 36% представників покоління Z кажуть, що поганий баланс між роботою та життям є порушенням угоди щодо прийняття роботи, для порівняння — лише 28% міленіалів думають так само.

 Коротший робочий тиждень є більшим пріоритетом, ніж плановий вихідний чи особистий графік вихідних, для молодших працівників.

 Покоління Z — це покоління, яке найбільше любить покладатися на друзів, родину та соціальні мережі при пошуку роботи.

 66% представників покоління Z розглядають можливість відхилити пропозицію про роботу після непрофесійної співбесіди. 

 31% вважають, що залишатися на роботі менше року — це добре, для порівняння, лише 20% міленіалів, 14% покоління X та 20% бебі-бумерів вважають так само. 

 Покоління Z покидає роботу швидше, ніж всі вважають за норму, через відсутність можливостей для росту та розвитку.

Покоління Z — це «найбільш напружене покоління», яке страждає через тривалість робочого графіку, який не відповідає їхнім очікуванням щодо балансу особистого та робочого життя.

Пільги не замінюють конкурентоспроможну оплату праці при прийомі на роботу працівників. Насправді 27% представників покоління Z покинули останню роботу саме через невідповідну оплату праці, а не тому, як всі від них очікують, що в їх офісі не було столу для настільного футболу.

 

Як компаніям залучати та утримувати це нове інше покоління?

Потужний пакет виплат, що складається з різноманітних переваг для пошуковців, може спростити залучення талановитих працівників.

Існує думка, що молоді працівники шукають нові, цікаві переваги, порівняно з традиційними пропозиціями. Однак під час опитування найбільш бажаними перевагами покоління Z була охорона здоров’я, віддалена робота та пенсійнійні гарантії. У переважній більшості випадків, це найбільш бажані вигоди для працівників всіх вікових груп.

Зрештою, якщо залучати більшість кандидатів із покоління Z, треба розуміти, що найкращий інструмент управління персоналом у такому випадку — це потужний портфель вигод, який подобається усім працівникам.

Однак є деякі чіткі відмінності. 

За даними Pew Research, кандидати на роботу з покоління Z є найбільш високоосвіченим поколінням на сьогодні. Оскільки освіта відіграє величезну роль в їх житті, не дивно, що покоління Z на 7% частіше, ніж міленіали, кажуть, що “допомога у студентській позиції” є найбільш бажаною перевагою для них.

 Кандидати з покоління Z також більш соціально свідомі, ніж міленіали.

 3% кажуть, що благодійні внески є однією з найбільш бажаних переваг.

 18% покидають компанію, заявляючи, що негативний соціальний вплив компаній є порушенням угоди про прийняття на роботу.

 Неприємні офіси, довга дорога на роботу та негнучкі робочі умови — збільшують шанси для компанії втратити працівника покоління Z.

Багато компаній відходять від “неприємних офісів” з кабінами, старими меблями та іншими атрибутами традиційного кабінету. Ця перспектива прискорила перехід до оупен-спейсів та коворкінгів для залучення талановитих молодих працівників.

Однак, хоча покоління Z надає перевагу відкритим офісам більше, ніж це роблять міленіали, вони все одно не є найбільш ідеальним робочим середовищем.

 59% представників покоління Z воліють працювати віддалено або в приватних кабінетах.

Як група покоління Z цінує гнучке робоче середовище, де вони мають певний рівень автономності та конфіденційності, щоб глибоко зосередитись на завданнях. Дві головні причини, чому покоління Z відмовляються від пропозицій про роботу, зводяться до офісного середовища.

Компанії, які бажають залучати таланти з нового покоління Z мають добре попрацювати над своїм соціальним іміджем, приємним офісним середовищем, подбати про пакет переваг працівника та створювати нові моделі робочого графіку (гручний графік, віддалений формат, скорочений робочий день), щоб відповідати основним цінностям шукачів роботи цього “іншого” покоління.

Джерело: Zippia

 

Читати більше: