Інтернетом гуляють меми з фотографіями аптек, де висять оголошення, що купити маску можна тільки в масці. Смішно, але й сумно водночас, адже зараз настільки скрутна ситуація, що одноразовими масками неможливо забезпечити навіть лікарів, котрі наражають себе на найбільшу небезпеку.

Українські виробники не могли стояти осторонь і досить швидко відреагували на значний попит ринку. З’явився новий тренд – фешн-маски.

Як виникла ідея про створення фешн-масок та який захист вони дають, ми запитали у креативного директора українського бренду LIPA Анастасії Музики.

Анастасіє, бренд LIPA спеціалізується на виготовленні сучасного жіночого ділового одягу. Економіка України призупинилася, ви відчули це на вашому бізнесі? Як виникла ідея про виготовлення захисних масок?

Місія бренду LIPA – надихати жінок. Ми створюємо одяг, реалізовуючи наше бачення якісного, модного одягу за розумну ціну, який підкреслює жіночність та стиль.

Звичайно, карантин вніс певні незручності, але у нас великі цілі. Наш характер та мрії – сильніші, ніж обставини.

Ми з партнером, свіввласником бренду, навіть вдячні цій ситуації, адже в нас народилися нові ідеї, нові рішення та кожен з членів команди зараз робить свій енергетичний внесок в розвиток нашого бренду. У цих випробуваннях, ми вкотре переконалися, що наша команда – це дружна родина, ми дивимося в одному напрямку, завжди підхоплюємо та втілюємо ідеї один одного.

У випадку з масками, ми швидко відреагували на ситуцію. Ідея з фешн-масками  виникла після банального власного розчарування як споживача. Ми замовили захисні маски для нашої команди в інтернеті та отримали низькоякісну фігню (вибачте). Продовжили пошук рішення та зрозуміли, що масок в мережі багато, але в більшості з випадків – вони дуже низької якості, неестетичні та непрактичні. 

Ми вирішили зробити щось абсолютно нове, з характером LIPA – практичний захисний продукт, який буде робити людей гарними. Так швидко та спонтанно за 2 дні ми створили першу колекцію масок. Для нас, як соціально відповідального бренду, це ще одна можливість зробити свій внесок в боротьбу з СOVID-19.

 

Зараз поширюється багато різної інформації про маски. Думки розбилися на два табори: хтось агітує їх носити, інші – вважають, що маски – це не ефективний засіб безпеки, тому ігнорують заклики їх носити та обурюються від обмежень для людей без масок.

Маска захищає обличчя того, хто її носить, насамперед, від звички доторкатися до обличчя. Це є нормою безпеки в моменти епідемій.

І, звичайно, захисна маска – це засіб для свідомих людей, які дбають про оточення та не бажають наражати на небезпеку інших, у випадку хвороби чи ймовірності безсимптомного носіння вірусів чи інфекцій.

 

У чому особливість масок Lipa?

Маски LIPA створені за особливою технологією. Ми знайшли сертифікований фільтр FFP 2, розробили спеціальний дизайн маски для дуже щільного прилягання до обличчя, ускладнили конструкцію кишенькою для фільтру та підібрали практичну тканину.

Наші маски багаторазові за рахунок опції зміни фільтру та можливості прання.

Це стильне і безпечне рішення, яке може стати звичним захисним аксесуаром сучасної людини навіть після завершення карантину, адже наші маски можуть знадобитися в різноманітних ситуаціях. Наприклад, при дуже забрудненому повітрі, під час ремонту, для авіаперельотів та відвідування місць масового збору людей. 

 

Які маски носите ви особисто? Вам комфортно?

Я вибрала для себе маски Lipa різних кольорів, зелену, чорну і фіолетову,  та часто їх змінюю. Отримую задоволення, тому що вони гармонійно поєднуються зі стильним одягом, для мене це дуже важливо.

Я несподівано почала отримувати багато компліментів, в супермаркетах та просто на вулиці. Мені комфортно дихати, я почуваю себе в них впевнено та захищено. 

 

Ви справді переконані, що маски можуть увійти в наше рутинне життя та залишитися в гардеробах українців після завершення карантину?

На жаль, ми вже всі розуміємо, що швидко подолати світу цей вірус не вдасться. І після епідемії люди та світ вже будуть іншими, а саме – більш відповідальними до себе та оточуючих. Тому передчуваю, що маски все ж таки залишаться в нашому житті, наприклад, в періоди спалахів грипу та ОРВІ, та стануть звичним елементом нашого гардеробу. Тому ми, як бізнес, вирішили продовжувати інтегровувати їх в total look бреду LIPA.

 

Хто він – замовник фешн-маски Lipa?

Для цього продукту в нас немає конкретної цільової аудиторії. Наші маски пасують та підходять всім.

Ми передбачили різноманіття смаків клієнтів, тому створили різні дизайни – класичні чорні та кольорові, а також оригінальні – в клітинку, до стилю наших ділових костюмів. До речі, ми почали дарувати маски усім замовникам костюмів та піджаків LIPA.

Нещодавно преса писала про стиль народного депутата в нашому костюмі й масці. Тренд миттєво поширюється. 

 

Ви встановили дуже демократичну ціну на ваші маски? Це рентабельна ніша?

Ви правильно помітили, там дуже низька маржинальність, але це наше свідоме рішення з партнером. Ми вважаємо, що заробляти гроші на пандемії – це не добре. Тому ми зробили ціну на маску максимально доступною для різних сегментів клієнтів. Адже наша перша ідея – це не про комерцію, а про соціальну відповідальність. Ми створили та зробили доступним практичний та стильний засіб для безпеки під час загрози  поширення коронавірусу. 

 

Глобальний тренд 2020 – sustainability (здатність довкілля витримувати вплив людини) в реальності набув нового значення?

Sustainable Fashion – це дуже крутий тренд. Ми його одразу підтримали, наприклад, наша літня колекція створена з екологічних матеріалів.

Карантин надихнув нас детальніше поринути в цю тему. Коли ми створювали бренд, ми одразу розуміли, що не хочемо працювати в напрямку fast fashion. Нам нецікаво бути мас-маркетом.

Ми підтримуємо цінність якісних речей. Тому концентруємося на створені базового капсульного гардеробу клієнта, коли з невеликої кількості одиниць якісного одягу можна змоделювати неймовірну кількість цікавих варіацій стильних, комфортних та практичних образів.  

 

Анастасіє, ви слідкуєте за закордонними фешн-трендами, котрі виникли через поширення коронавірусу? Хто вас надихає?

О, так. Зараз дуже багато брендів доповнюють свої колекції масками, і я вважаю, що це дуже добре, але я хвилююся, щоб ці маски були не тільки про fashion, але ще й про безпеку.

Я постійно слідкую за новинами індустрії. Дуже люблю дивитися фотозвіти з показів на vogue.com та новини на businessoffashion.com. Та головним моїм натхненням є візуальна естетика архітектури, картини, пейзажі та природні фактори, фотографія, людські почуття, музика, театр, історія моди та різні епохи. Я вмію поєднувати візуальну естетику та почуття, знаходити в цьому свій сенс.

Із сучасних дизайнерів мене надихає Дрис ван Нотен, про нього є документальне кіно. Його колекції – це живі картини. Із архітекторів – Гауді та його життєва історія.

Думаю, головним трендом після коронавірусу стане свідомість і раціональне ставлення до всіх ресурсів, цінування свободи та можливості бачити світ. На мою думку, станом на зараз, головним трендом 2020 є емоційний імунітет.

 

На бренд Lipa чекають зміни? Ви плануєте адаптуватися до нових викликів та змін споживацької поведінки?

Не можна сказати, що ми були готові до такого радикального повороту змін, але ми продовжуємо працювати над побудовою бренду Lipa, тому що це наша Мрія.

Коли тобою рулить щось набагато вище, аніж гроші – тебе несуть крила.

Ми зробимо все можливе, щоб наша команда виросла, а наші клієнти бажали повертатися до нас за новими луками якомога частіше.

Одна з наших фішок – це дуже висока якість наших виробів за справедливу ціну. І навіть в цей турбулентній час для всіх бізнесів ми не плануємо спрощувати технологію або економити на якості. Демократична ціна та відмінна якість під час світової кризи – дасть певний поштовх, і ми впевнені, що зможемо забезпечити стильними гардеробами за доступні кошти усіх наших шанувальників та клієнтів.

Зараз прийшло розуміння, що головне у власному бізнесі – це пристрасть до справи, а з цим у нас нема проблем. Ми продовжуємо гру. 

 

Що допомагає вам залишатися на оптимістичній хвилі, продовжувати продуктивно креативити та працювати в нинішніх складних, насамперед, емоційно, умовах.

Почуття гумору врятує нас завжди. Як кажуть, все одно ми усі помремо 😉

І, звичайно, раціональні думки, що у будь-якій ситуації – є рішення, завжди можна знайти вихід.

Не буду приховувати, що емоційно зараз дуже складно – висока напруга, швидкість прийняття рішень, активація усіх процесів у новому форматі. Треба міняти процеси, стратегію, бігати на Нову Пошту, як кур’єр, та багато іншого.

Однак ми віримо, що мрія та щирість у своїй справі допоможе гідно пройти усі ці випробування. Кожна криза перевіряє нас на наміри та силу. Треба прийняти все таким, яким воно є, та бути вдячним, що є наші цілі та інтернет 😉

Анастасіє, дякуємо за цікаву розмову та діяльність вашого бренду!

Попри відкритий доступ до інформації про швидкість поширення коронавірусу у Китаї та Італії, українці продовжували вести рутинне життя до самого моменту запровадження карантину. Далі на нас чекала ізоляція, обмеження пересування, відсутність достатньої кількості засобів захисту від вірусів в аптеках. Пишаємося українськими виробниками, які не занепали духом через кризу в країні та дбають про нашу безпеку і комфорт.

 

Послуги PRO Ідеї

Читайте більше: