Який варіант вибрати, а також чому таргетолог — це людина-балансувальник, як перевірити спеціаліста на професійність та виміряти його ефективність.

Британський рекламіст, «батько реклами» Девід Огілві сказав, що саме реклама формує бренд. Оскільки роль кожного повідомлення, публікації, банера й розсилки для бізнесу настільки значна, вибір спеціаліста має бути серйозним. 

Сьогодні таргетинг у соцмережах — невіддільна складова успіху компанії. Довіряти його найманим працівникам чи все-таки освоювати діджитал-сферу самостійно, редакція PRO Ідеї. Головні новини маркетингу дізнавалася в таргетологині, SMM-експертки Дзвіни Ковальчук

MUST READ ДЛЯ КЕРІВНИКІВ КОМПАНІЙ

Що порадите: розібратися в таргетингу самостійно чи найняти спеціаліста? Чому?

Я щиро переконана, що таргету може навчитися кожен. У ньому корисно розбиратися всім — і тому, хто налаштовує рекламу собі, і тому, хто хоче контролювати підрядників. Часто таргетологи можуть «хімічити» й не зовсім добросовісно виконувати свою роботу. Тому кожному власнику бізнесу потрібно розуміти, що там «наклацали»

Із власного досвіду бачу, що бізнес-власники собі налаштовують рекламу краще: вони більше відчувають продукт і болі цільової аудиторії. Тож, якщо у вас невеликий бізнес і достатньо часу, аби займатися рекламою, це хороша економія коштів. До слова, ці заощаджені 200-400$ на послугах спеціаліста можна влити в сам таргет

Як та де знайти «свого» таргетолога?

Щоб знайти свого таргетолога, потрібно попрацювати з декількома спеціалістами й зрозуміти, що вам подобається, а що ні. Зверніть увагу: на старті співпраці таргетолог повинен скинути бриф для заповнення. Саме він допомагає краще орієнтуватися у продукті компанії та цільовій аудиторії. Також важливо, щоб після пропрацювання брифу таргетолог надіслав його вам на затвердження аудиторії, креативів, текстів, оголошень — усього, що стосується реклами.

На які особисті та професійні риси насамперед звертати увагу під час знайомства з кандидатами?

Я не впевнена, що якісь особисті якості можуть впливати на роботу таргетолога. Проте з ним має бути комфортно насамперед у співпраці. Тому я би звернула увагу на те, чи зручно вам вести діалог, чи чуєте ви одне одного, чи відчуваєте, що людина прислухається до вас. Ви команда, тому повинні взаємодіяти й двосторонньо враховувати думки. 

Як виміряти ефективність роботи таргетолога?

Виміряти ефективність таргетолога можна на основі заявок. Тобто суть така: від таргетолога — заявки вам у дірект чи на сайт, а від вас — продажі. 

Таргетолог не є поганим, якщо немає продажів, але є заявки, тому що його робота саме в тому й полягає. А вже продасте чи ні — залежить безпосередньо від вас, вашого продажника чи скрипта. 

Якщо компанія не отримує повідомлень і заявок, це означає, що в роботі таргетолога щось не так. 

ДЛЯ ВАС, ТАРГЕТОЛОГИ

Реалізацію яких функцій у процесі просування компанії в соцмережах бере на себе таргетолог?

Я глибоко переконана, що таргетолог має бути обізнаним у всіх процесах просування компанії в соцмереж. Тобто він може не бути копірайтером, але зобов’язаний знати, як написати текст, що продає. Він може не бути дизайнером, але має знати, як створити крутий креатив. 

Таргетолог — це людина, яка балансує між усіма загальними професіями, щоб дати чудовий результат. Він має в усьому розбиратися. А якщо таргетолог не є копірайтером, то повинен вміти поставити чітке технічне завдання спеціалісту, аби той знав, що писати. 

Яким компаніям не обійтися без допомоги спеціаліста?

Ситуація така: зараз, у час пандемії, компанії поголовно йдуть в інтернет. Кого немає в мережі, того немає на ринку. Тож усім компаніям потрібен таргетолог. Тільки тут знову-таки є дві сторони медалі: спеціалістом можете стати ви, якщо самостійно дізнаєтеся, як правильно налаштовувати таргет і робити рекламу ефективною. Водночас є варіант найняти собі співробітника, який цим займатиметься.

Реклама потрібна всім. Головне — ви обираєте, чи маєте час займатися таргетом, чи делегуватимете обов’язки. До речі, зараз доступно дуже багато різноманітних курсів. Навіть у мене є такий, що дозволяє за три тижні повністю опанувати професію таргетолога. 

ТОП-5 порад для налаштування таргетингу в Instagram

1. Розділяйте плейсменти, щоб протестувати, де сидить ваша аудиторія.
2.
Абсурд, але прості креативи працюють краще.
3. Інтегрована реклама дає конверсію на 75% більшу, ніж звичайна.
4. Профіль має бути готовим до просування.
5. Використовуйте обличчя бренду в рекламі для якоріння.

Які є підводні камені в роботі таргетолога із соцмережами?

Переконана, що найважче в цій професій — працювати з людьми, тому що людський фактор усе-таки грає важливу роль. Ви мусите завжди підлаштовуватися під чужі побажання. Це може бути складно. Але загалом вважаю, що професія таргетолога є легкою й доволі доступною.

Розмовляла Юлія Андряник. 

Читайте гарячі новини та цікаві статті про тренди, бізнес та маркетинг на нашій сторінці в Facebook і LinkedIn, отримуйте миттєву доставку нових статей в Telegram, підписуйтеся на нашу щотижневу email-розсилку та читайте наш серйозний Instagram та Instagram-журнал коміксів про маркетинг, digital-маркетинг, PR, рекламу, HR та бізнес.